«Դիմադրության շարժումն անկասելի է․ ողջ Հայաստանն է միացել այս պայքարին»․ Իշխան Սաղաթելյան
ԱԺ փոխնախագահ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Դիմադրության շարժման կազմակերպիչներից Իշխան Սաղաթելյանը անդրադարձել է այսօր Հայաստանում տեղի ունեցած բողոքի գործողություններին և ընդգծել՝ պայքարն անկասելի է։
«Սիրելի հայրենակիցներ, ինչպես հայտարարել էինք, այսօր «Դիմադրություն» շարժման մեր մասնակիցները ակցիաներ են իրականացրել մարզերում։
Տևական ժամանակով փակվել են՝
- Երևան-Աշտարակ մայրուղին,
- Երևան-Սևան մայրուղին,
- Սպիտակ-Երևան մայրուղին,
- Իջևան-Նոյեմբերյան մայրուղին (Ոսկեպար գյուղի հատվածում),
- Վարդենիս-Սոթք ճանապարհը։
Ավտոերթեր և բողոքի ակցիաներ են իրականացվել Վանաձոր, Սպիտակ, Աբովյան, Բյուրեղավան, Չարենցավան, Նոյեմբերյան համայնքներում։
Տավուշի մարզում Շարժման մասնակիցներն ավտոերթերին զուգահեռ հանդիպումներ են ունեցել Դեղձավան, Դեբետավան, Բագրատաշեն, Ոսկեպար, Բաղանիս, Զորական, Կողբ, Հաղթանակ, Ջուջևան գյուղերում։

«Движение сопротивления неудержимо, вся Армения присоединилась к борьбе» – Ишхан Сагателян
Вице-спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян обратился к проведенным сегодня акциям протеста в Армении, отметив, что борьбу невозможно остановить.
«Дорогие соотечественники, как мы сообщали, участники Движения сопротивления сегодня проводили акции в областях республики.
На длительное время были перекрыты:
- трасса Ереван-Аштарак,
- трасса Ереван-Севан,
- трасса Ереван-Спитак,
- трасса Иджеван-Ноемберян (на участке села Воскепар),
- дорога Варденис-Сотк.
Автопробеги и акции протеста проведены в общинах Ванадзор, Спитак, Абовян, Бюрегаван, Чаренцаван, Ноемберян.
Параллельно с автопробегом в Тавушской области участники Движения сопротивления провели встречи в селах Дехцаван, Дебетаван, Баграташен, Воскепар, Баганис, Зоракан, Кохб, Ахтанак, Джуджеван.
Дорогие соотечественники, Движение сопротивления больше неудержимо. Вся Армения присоединилась к борьбе.