Եթե «Դիմադրություն» շարժմանը չառաջարկվի լիդերի թեկնածություն, շարժումը մտնելու է փակուղի. ԱԱԾ պահեստազորի սպաներ
27/05/2022 16:00
ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միության խորհրդի անդամների մասնակցությամբ կայացել է աշխատանքային հերթական հանդիպումը, որի ընթացքում գնահատվել են ՀԿ ակտիվի կողմից իրականացված աշխատանքները, վերլուծվել երկրի ներքին ու արտաքին քաղաքական իրավիճակը, կանխատեսվել հնարավոր զարգացումները:
Նշվել է, որ եթե շարժմանը չմիանան նոր ուժեր և դեմքեր, չառաջարկվի լիդերի թեկնածություն, ինչպես նաև հանրությանը չներկայացվի իրատեսական, կոնկրետ ծրագիր, թե իշխանափոխության արդյունքում առարկայական ինչ են ստանալու երկիրը, շարքային քաղաքացին՝ շարժումը մտնելու է փակուղի:
«Ուստի անհրաժեշտ է կյանքի կոչել վերը նշված առաջարկությունները կամ ձեռնպահ մնալ երկրի անվտանգությանը սպառնացող անհարկի լարվածություն, ցնցումներ առաջացնելուց», - ասված է ՀԿ-ի տարածած հաղորդագրությունում։

Если Движению сопротивления не будет предложена кандидатура лидера, движение окажется в тупике – Союз офицеров запаса СНБ
27/05/2022 16:29
Состоялось очередная рабочая встреча с участием членов совета «Союза офицеров запаса СНБ», в ходе которой  были оценены реализованные общественной организацией работы, проанализированы внутриполитическая и внешнеполитическая ситуация страны, прогнозированы возможные развития.
Было отмечено, что если к движению не присоединятся новые силы и деятели, не будет предложена кандидатура лидера, а также общественности ее будет представлена реалистичная, конкретная программа, что получит в результате смены власти страна, обычный гражданин, движение окажется в тупике.
«Посему необходимо претворить в жизнь вышеизложенные предложения либо воздержаться от формирования неуместной напряженности, потрясений, угрожающих безопасности страны», - говорится в распространенном общественной организации сообщении.