Մի քանի օրից նորից լինելու եմ ձեր կողքին, ձեզ հետ՝ մեր մեծ Հայրենիքի համար մղվող պայքարի շարքերում․ Արթուր Վանեցյան
28/05/2022 16:12
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն ուղերձ է հղել Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվա կապակցությամբ, ինչպես նաև տեղեկացրել, որ մի քանի օրից կրկին լինելու է պայքարի շարքերում։  Հիշեցնենք՝ Արթուր Վանեցյանը կարճատև այցով՝ առողջական հարցերով մեկնել է Եվրոպա։
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, մայիսի 28-ը ոչ միայն Հայաստանի առաջին հանրապետության հռչակման, այլ մայիսյան հերոսամարտերի, անկախության գաղափարի համար մեր ժողովրդի աննահանջ պայքարի և այդ պայքարի արդյունքների նշանավորման օրն է:
Այսօր էլ, բոլոր դժվարություններով հանդերձ, մենք պայքարում ենք մեր անկախության ու անվտանգության համար, որովհետև ունենք մայիսյան հերոսամարատերի և Արցախյան երեք պատերազմների մեր քաջագործ մարտիկների ոգին:
Մեր էությունը, ազգային հոգեկերտվածքը ձևավորվել են հենց այդ հաղթանակներով:
Շնորհավորում եմ:
Հ.Գ. Սիրելի՛ հայրենակիցներ, շնորհակալ եմ ձեր բազմաթիվ նամակների և հաղորդագրությունների համար: Ինձ հետ ամեն ինչ կարգին է:
Մի քանի օրից նորից լինելու եմ ձեր կողքին, ձեզ հետ՝ մեր մեծ Հայրենիքի համար մղվող պայքարի շարքերում:
Այսօր՝ ժամը 18:00-ից, տասնյակ հազարավոր մեր քաղաքացիներ լինելու են Ֆրանսիայի հրապարակում՝ ազգային-ազատագրական պայքարի այս փուլին նոր զարկ տալու համար:

Артур Ванецян: Через несколько дней снова буду рядом с вами, вместе с вами– в рядах борьбы за нашу великую Родину
28/05/2022 17:10
Председатель партии «Родина», руководитель фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Артур Ванецян направил послание по случаю дня Первой Республики Армения и сообщил, что через несколько дней присоединится к борьбе.
28 мая – это не только день провозглашения Первой Республики Армения, но и день ознаменования майских героических сражений, неотступной борьбы нашего народа за идею независимости и результатов этой борьбы.
И сегодня, несмотря на все трудности, мы боремся за нашу независимость и безопасность, потому что в нас есть дух наших храбрых бойцов майских героических сражений и трех Арцахских войн.
Наша сущность и национальный менталитет сформированы именно этими победами.
Поздравляю.
P.S. Дорогие соотечественники, благодарю за ваши многочисленные письма и сообщения. Со мной все в порядке.
Через несколько дней снова буду рядом с вами, вместе с вами – в рядах борьбы за нашу великую Родину.
Знаю, что сегодня с 18:00 десятки тысяч наших граждан соберутся на площади Франции, чтобы придать новый импульс этому этапу национально-освободительной борьбы.