Տեսեք՝ ինչ հսկայածավալ ինժեներական աշխատանքներ են իրականացվում․ պայմանագրային հիմունքներով շատ մարդիկ են ծառայում, հարցրեք․ Պաշտպանության փոխնախարար
31/05/2022 18:35
Բնականաբար, հանձնաժողովի աշխատանքը պետք է շարունակվի, որովհետև բանակցություններն ամենալավ լուծումն են բոլոր առումներով, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՊՆ տեղակալ Արման Սարգսյանը, ով ընդգկրված է սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի կազմում։
Սարգսյանը նշեց, որ առաջիկայում Մոսկվայում կայանալիք հանդիպումը չի չեղարկվել, իսկ հանձնաժողովի նախագահների առաջին հանդիպման ժամանակ կազմակերպչական հարցեր են քննարկվել հետագա աշխատանքների վերաբերյալ։
«Մոսկովյան հանդիպումը տեղի կունենա մոտ օրերս, օրը չեմ կարող ասել։  Երրորդը, ըստ նախնական տվյալների, Բրյուսելում»,- ասաց նա։
Ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողները պաշտպանության փոխնախարարից հետաքրքրվեցին սահմանների կահավորման աշխատանքներից՝ նշելով՝ տեղանքներ կան, որոնք թշնամու համար տեսանելի են, թիրախավորվում են մեր զինվորները, ունենք զոհ։
«1 կամ 2 տարում հնարավոր չէ լուծել բոլոր խնդիրները»,- ասաց Սարգսյանը՝ վստահեցնելով, թե օր ու գիշեր աշխատում են՝ հնարավորինս արագ լուծելու բոլոր խնդիրները։
«Դուք տեսեք՝ ինչ հսկայածավալ ինժեներական աշխատանքներ են իրականացվում»,- պնդեց նա՝ լրագրողներին հորդորելով արվածի մասին հետաքրքրվել զինծառայողներից։
«Պայմանագրային հիմունքներով շատ մարդիկ են ծառայում, հարցրեք՝ 6 ամիս առաջ ինչպես էր, հիմա ինչպես է։ Հաշվի առեք, որ սահմանի բնագիծը փոխվել է, մեծացել է»,- ասաց Արման Սարգսյանը։

За один или два года невозможно решить все проблемы – Арман Саркисян об обустройстве границ
Работа комиссии, естественно, должна продолжаться, поскольку переговоры – самое хорошее решение во всех смыслах, заявил сегодня заместитель министра обороны Армении Арман Саркисян, который входит в состав комиссии по вопросам делимитации и безопасности границы между Арменией и Азербайджаном.
Он отметил, что предстоящая в Москве встреча не отменена, а во время первой встречи глав комиссии были обсуждены организационные вопросы в связи с дальнейшей работой.
«Московская встреча состоится в ближайшие дни, не могу назвать дату. Третья встреча, по предварительной информации, состоится в Брюсселе», - сказал он.
Журналисты поинтересовались у заместителя министра процессом обустройства границ, отметив, что есть участки, которые полностью видимы для врага, наши военнослужащие находятся под прицелом, есть погибший.
«За 1 или 2 года невозможно решить все проблемы», - сказал Саркисян, заверив, что они день и ночь работают, чтобы как можно скорее решить все проблемы.
«Вы посмотрите, какие огромные инженерные работы реализуются», - отметил он, призвав журналистов поинтересоваться у военнослужащих.
«В армии служат много контрактников: спросите у них, как было 6 месяцев назад, и как сейчас. Учтите, что линия границы изменилась, стала больше», - сказал Арман Саркисян.