«Հրապարակ». Փողոցային պայքարին դեմ արտահայտվողները հայտնվել են Նիկոլ Փաշինյանի և պետության պաշտպանության ներքո
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ավելի քան մեկ ամիս ձգվող ընդդիմության փողոցային պայքարին դեմ արտահայտվողները հայտնվել են Նիկոլ Փաշինյանի և պետության պաշտպանության ներքո։ Իշխանական թիմից կան մարդիկ, որոնք պայքարի հենց սկզբից շուրջօրյա գրաֆիկով հետևում են պայքարին, ընդդիմությանը վարկաբեկող հայտարարություններ անում, ստատուսներ գրում, Փաշինյանին կրծքով պաշտպանում։
Մեր աղբյուրներն ասում են, որ նրանցից ամենաակտիվներին իշխանությունը հատուկ պաշտպանության տակ է առել. նրանց տների մոտ ՊՊԾ ծառայողները հերթափոխով ծառայություն են իրականացնում, ամենուր նրանց ուղեկցում են 7-ի տղերքը, որպեսզի նրանց հանկարծ չվնասեն։ Ցանկը մեծ է, բայց այստեղ իրենց պատվավոր տեղն ունեն պատգամավորներ Վահագն Ալեքսանյանը, Արփի Դավոյանը, Արթուր Հովհաննիսյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ, համատեղության կարգով ֆեյքերի ՊՈԱԿ-ի ղեկավար Տարոն Չախոյանը, և այլք։ Մեր աղբյուրներն ասում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը ոչ այնքան անհանգստացած է նրանց անվտանգությամբ, որքան սրանով ցուցադրում է, որ իշխանությանը պաշտպանողները կլինեն իր հոգածության տակ և կդառնան առանձնաշնորհյալներ, իսկ դավաճանները կպատժվեն»։

«Грапарак»: Высказывающиеся против уличной борьбы оказались под защитой Никола Пашиняна и государства
Газета «Грапарак» пишет, что те, кто высказывается против продолжающейся уже больше месяца уличной борьбы, оказались под защитой Никола Пашиняна и государства. В правящей команде есть люди, которые в круглосуточном режиме следят за борьбой, выступают с дискредитирующими оппозицию заявлениями, пишут статусы, грудью защищают Пашиняна.
«Как передают наши источники, самые активные из них находятся под специальной защитой власти: у их домов несут дежурство сотрудники Службы государственной охраны, их повсюду сопровождают парни из 7-го отдела, чтобы им вдруг не причинили вреда. Список большой, но почетное место в нем занимают депутаты Ваагн Алексанян, Арпи Давоян, Артур Ованнисян, заместитель руководителя аппарата премьер-министра, по совместительству руководитель ГНКО фейков Тарон Чахоян, и другие. Наши источники говорят, что Никол Пашинян обеспокоен не столько их безопасностью, сколько хочет показать этим, что защищающие власть будут находиться под его покровительством и станут привилегированными, а предатели будут наказаны», - пишет газета.