Արցախցիները և ՀՀ սահմանում ապրող մեր բնակիչները մշտապես մեզ վճարում են անվտանգությամբ, լա՛վ իմացեք․ Սոս Հակոբյան
31/05/2022 18:23
«Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սոս Հակոբյանը ֆեսյբուքյան իր էջում գրել է․
«Արցախի ճակատագիրը (վերջին տարիներին ողբերգական) մեծապես կախված է և կախված է եղել Երևանում ընդունվող որոշումներից կամ աշխատանքի արդյունքից: Դա նորմալ է՝ Երևանն է հայության ուժային, քաղաքական, ֆիանանսական և մշակութային կենտրոնը:
Նորմալ է նաև, որ Հայաստանը վարկեր է տրամադրում Արցախին․ բա մեր մեծ Հայրենիքի մի մասն է:
Իսկ մանրանալը այնքան, որ ՀՀ կառավարությունն է վճարում արցախցիների կոմունալը կամ աշխատավարձը, էժան և պրիմիտիվ խոսակցություն է:
Դրա շեշտադրումը նաև նպատակ է հետապնդում, հատկապես Ստեփանակերտում կայացած հանրահավաքից հետո, երեսով տալ Արցախում ապրողներին այդ փոխանցված գումարները և ատելության նոր ալիք հարուցել ղարաբաղցիների նկատմամբ մեր մոլորյալ քաղաքացիների շրջանում:
Արցախցիները և ՀՀ սահմանում ապրող մեր բնակիչները մշտապես մեզ վճարում են անվտանգությամբ, դա լա՛վ իմացեք:
Հասարակ բան․ եթե չլիներ Արցախի Հանրապետությունը, հնարավոր պատերազմին առաջին հարված ստացողը կլինեին Հայաստանի Հանրապետության մարզերը, դրանցից հետո՝ Երևանը»:

Арцахцы и живущие на границе Армении наши граждане постоянно платят нам своей безопасностью, знайте это – Сос Акопян
31/05/2022 18:55
Член партии «Родина» Сос Акопян опубликовал запись на своей странице в Facebook.
«Судьба Арцаха (трагическая в последние годы) постоянно зависит и зависела от принимаемых решений или результата работ в Ереване. Это нормально, Ереван – силовой, политический, финансовый и культурный центр армян.
Нормально также, что Армения предоставляет кредиты Арцаху: ведь это часть нашей большой Родины.
А так мелочиться и говорить, что правительство Армении платить коммунальные платежи и зарплаты арцахцам – дешевый и примитивный разговор.
Акцентировать это, особенно после состоявшегося митинга в Степанакерте, преследует также цель упрекнуть живущих в Арцахе в том, что им перечисляют финансовые средства, провоцируя тем самым новую волну ненависти к карабахцам среди наших заблудших граждан.
Арцахцы и живущие на границе Армении наши граждане постоянно платят нам своей безопасностью, знайте это.
Простая вещь: если бы не было Республики Арцах, первый удар возможной войны получили бы области Республики Армения, а после этого Ереван», - написал Сос Акопян.