Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները լուսանկարներ են տարածում, որում ներկայացվում է մեր զինծառայողի խոցման հատվածը. տեսանելի է վրան․ Տիգրան Աբրահամյան
31/05/2022 11:09
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները լուսանկարներ են տարածում, որը ներկայացվում է որպես մի քանի օր առաջ մեր զինծառայողի խոցման հատված, Facebook-ում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը։
«Լուսանկարներում տեսանելի է վրան, որը, ենթադրաբար, մեր զինծառայողների կացարանն է։
Երբ մեր զինծառայողի զոհվելու օրն ինձ ասացին, որ խոցման պահին զինծառայողը գտնվել է վրանում, առհասարակ, զորքերի պահպանության այդ հատվածում զինծառայողները վրանում են ծառայություն կրում, հիշեցի այս իշխանությունների հավաստիացումները, որ առաջնագիծն ապահովված է համապատասխան կացարաններով։
Եթե նույնիսկ վրան տեղադրվել է, ապա ինչ որոշումների հիման վրա է այն տեղադրվել խոցելի, տեսանելի, թշնամու կրակի համար հասանելի հատվածում։
Հիշեք, ոստիկանությանը հատկացվող մեծ խրախուսանքային բյուջեն, ոստիկանության զորքերի Երևանի կենտրոնում քաղաքացիների նկատմամբ բռնությունները և սահմանային հատվածում վրանային ու անպաշտպան հատվածները։
Սրանց համար ուժային համակարգը ունի մեկ նպատակ՝ կատարել բութ գործիքի դեր, իսկ սահմանների պաշտպանությունը թողնված է Ադրբեջանի քմահաճույքներին։
ՀԳ. Ադրբեջանի տարածած լուսանկարը չեմ տեղադրում, որպեսզի զոհված մեր զինծառայողի հարազատների զգացմունքները որևէ ձևով չվիրավորեմ։ Ինձ համար ևս ծանր պատկեր է», - գրել է պատգամավորը։

Азербайджанские СМИ распространяют фотографии, на которых представлен участок, где был убит наш военнослужащий: видна палатка – Тигран Абрамян
31/05/2022 12:11
Азербайджанские СМИ публикуют фотографии, на которых представлен участок, где несколько дней назад был смертельно ранен наш военнослужащий, написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«На фотографиях видна палатка, в которой, предположительно, живут наши военнослужащие.
Когда в день гибели нашего военнослужащего мне сказали, что в момент выстрела военнослужащий находился в палатке, и вообще на этом участке охраны военнослужащие несут службу в палатках, я вспомнил заверения этих властей о том, что передовая линия обеспечена соответствующими условиями для проживания.
Если даже была установлена палатка, то на основании каких решений она была установлена на уязвимом, видимом доступном для огня врага участке?
Вспомним, предоставляемый полиции большой поощрительный бюджет, насилия войск полиции в отношении граждан в центре Еревана, и палатки и незащищенные участки на границе.
Дня этих силовая система имеет одну цель – выполнять роль тупого инструмента, а защита границ оставлена на прихоть Азербайджана.
P.S. Распространенную Азербайджаном фотографию не публикую, чтобы каким-то образом не оскорбить родителей нашего погибшего военнослужащего. Для меня тоже тяжелая картина», - написал депутат.