Դիմադրության շարժումը մոտենում է կարևոր հանգրվանի, մենք ճիշտ ընթացքի մեջ ենք, պայքարը պետք է հասցնել հաղթական ավարտին. Իշխան Սաղաթելյան
02/06/2022 12:31
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Դիմադրության շարժումը մոտենում է կարևոր հանգրվանի, Facebook-ում գրել է ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Խորհրդարանական պետության ներկայացուցչական բարձրագույն մարմնում՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովում, երկրի համար օրհասական այս իրավիճակում, օրվա իշխանությունը մերժում է ազգային և պետական շահերին առնչվող կարևորագույն հարցերի վերաբերյան կարմիր գծեր սահմանելը և դրանով իսկ մեկ անգամ ևս փաստում, որ իրենք կապ չունեն մեր պետության և ժողովրդի հետ։
Վաղը՝ ժամը 16։00-ին, խորհրդարանում նշանակված է արտահերթ նիստ, մենք գնալու ենք խորհրդարան։ Մինչև այդ ժամը բոլորի համար կա հնարավորություն արտահայտելու իրենց դիրքորոշումը։
Նրանց մեծամասնության համար այդ շանսը դեռ կա։ Նրանք դեռ կարող են ազատվել երկիրը թշնամուն հանձնելու, պետականությունը կործանելու խայտառակ այս գործընթացի բարոյական պատասխանատվությունից։
Նրանք դեռ կարող են տարանջատվել Նիկոլից:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, սա նյարդերի պայքար է։ Հիմա մենք պարզապես պարտավոր ենք ամուր լինել և շարունակել այս իշխանությունների կազմաքանդման գործընթացը։ Վաղն այդ առումով շատ կարևոր օր է։
Հունիսի 3-ին՝ ժամը 16։00-ին, կրկին պետք է հավաքվել Ֆրանսիայի հրապարակում, նախ աջակցել ըննդիմադիր ֆրակցիաների մեր պատգամավորներին և ապա՝ կախված խորհրդարանում տեղի ունեցող գործընթացներից, որոշել մեր հաջորդ անելիքները։ Վաղը մենք բոլորս ունենալու ենք Արցախի և հայ-թուրքական հարաբերությունների հարցում սեփական ընտրությունը կատարած բոլոր գործիչների անուն-ազգանունները։
Ուստի, սիրելի՛ հայրենակիցներ, պատրաստվում ենք վաղվա օրվան։ Մենք ճիշտ ընթացքի մեջ ենք։ Պայքարը պետք է հասցնել հաղթական ավարտին։

Движение сопротивления приближается к важному рубежу, борьба будет доведена до победного конца – Ишхан Сагателян
02/06/2022 13:43
Дорогие соотечественники, Движение сопротивления приближается к важному рубежу, написал на своей странице в Facebook вице-спикер парламента Армении, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
«В высшем представительском органе Республики Армения – в Национальном Собрании, в этой судьбоносной для страны ситуации, действующая власть отвергает установление красных линий в важнейших вопросах, касающихся национальных и государственных интересов, тем самым вновь подтверждая, что не имеет ничего общего с нашим государством и народом.
Завтра в 16:00 в парламенте состоится внеочередное заседание, мы пойдем в парламент. До этого у всех есть возможность высказать свою позицию.
Эта возможность еще существует и для их большинства. Они еще могут снять с себя  моральную ответственность за сдачу страны врагу, за позорный процесс уничтожения государственности.
Они еще могут откреститься от Никола.
Дорогие соотечественники, это борьба нервов. Сейчас мы просто обязаны проявить силу и продолжать процесс демонтажа этой власти. В этом смысле завтра очень важный день.
3 июня, в 16:00, мы снова должны собраться на площади Франции, чтобы, прежде всего, поддержать наших депутатов от оппозиционных фракций и затем, в зависимости от происходящих в парламенте процессов, решить наши дальнейшие действия. Завтра у нас будут имена-фамилии всех деятелей, сделавших свой собственный выбор в вопросе Арцаха и армяно-турецких отношений.
Посему, дорогие соотечественники, готовимся к завтрашнему дню. Мы на правильном пути. Борьба будет доведена до победного конца.