Փաշինյանն ու Ղարիբաշվիլին մոտ ապագայում հանդիպելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հունիսի 1-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է Վրաստանի վարչապետի պաշտոնական կայքը, Ղարիբաշվիլին շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ:
Նշվում է, որ Վրաստանի վարչապետն առողջություն և հաջողություն է մաղթել ՀՀ վարչապետին և բարգավաճում ու առաջընթաց՝ բարեկամ հայ ժողովրդին:
Զրույցի ընթացքում Իրակլի Ղարիբաշվիլին ընդգծել է բարեկամական և սերտ գործընկերային հարաբերությունները Վրաստանի և Հայաստանի միջև: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել զարգացնել սերտ հարաբերությունները:
Հաղորդագրության համաձայն՝ երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները պայմանավորվել են հանդիպել մոտ ապագայում:

Никол Пашинян и Иракли Гарибашвили договорились о встрече в ближайшее время
1 июня премьер-министр Армении Никол Пашинян и премьер-министр Грузии Иракли Гарибашвили провели телефонный разговор.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на официальный сайт премьер-министра Грузии, Иракли Гарибашвили поздравил Никола Пашиняна с Днем рождения.
Отмечается, что премьер-министр Грузии пожелал премьер-министру Республики Армения здоровья и успехов, а дружественному армянскому народу - процветания и прогресса.
Ираклий Гарибашвили подчеркнул дружественные, близкие партнерские отношения между Грузией и Арменией. Стороны выразили готовность продолжать развивать отношения.