Համոզված ենք, որ հենց արցախահայության իրավունքներն ու անվտանգութունն են որոշելու Արցախի կարգավիճակը. Արմեն Գրիգորյան
02/06/2022 13:28
Մենք շարունակում ենք կարևորել Արցախում ապրող մեր հայրենակիցների անվտանգությունը և իրավունքները, որից էլ պետք է բխի Արցախի կարգավիճակը, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Մենք համոզված ենք, որ հենց իրավունքներն ու անվտանգութունն են որոշելու կարգավիճակը։ Շարունակելու ենք աշխատել այս ուղղությամբ և, համոզված ենք, որ սա կարևոր ուղղությունն է։ Այդ ուղղությամբ աշխատելով՝ մենք արդյունքներ ենք ունենալու», - ասաց նա։

Мы уверены, что именно права и безопасность арцахских армян определят статус Арцаха – Армен Григорян
02/06/2022 15:54
Мы продолжаем подчеркивать важность безопасности  и прав живущих в Арцахе наших соотечественников и статус Арцаха должен исходить из этого, заявил сегодня секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян на брифинге после заседания правительства.
«Мы уверены, что именно права и безопасность будут определять статус. Мы продолжим работать в этом направлении, и убеждены, что это важное направление. Работая в этом направлении, мы достигнем результатов», - сказал он.