Կառավարության համար զբոսաշրջության ոլորտի զարգացումն առաջնահերթություններից է. Արարատ Միրզոյան
Հունիսի 3-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ՄԱԿ Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության (ԶՀԿ) գլխավոր քարտուղար Զուրաբ Պոլոլիկաշվիլիին:
Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարության համար զբոսաշրջության ոլորտի զարգացումն առաջնահերթություններից է, և այս առումով գոհունակությամբ նշել, որ Հայաստանի և ՄԱԿ ԶՀԿ համագործակցությունն արդյունավետ կերպով զարգանում է։
ՀՀ ԱԳ նախարարը նշել է, որ այս տարի լրանում է ՄԱԿ ԶՀԿ-ին Հայաստանի անդամակցության 25-ամյակը, ինչն էլ ավելի խորհրդանշական է դարձնում Երևանում կազմակերպության՝ Եվրոպայի տարածաշրջանային հանձնաժողովի 67-րդ նստաշրջանի անցկացումը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացման ներուժին և ոլորտում իրականացվող նախագծերին։ Մտքեր են փոխանակվել ՄԱԿ Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության հետ համագործակցությամբ նոր ծրագրերի և նախաձեռնությունների իրականացման, Հայաստանի զբոսաշրջության ոլորտում օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման հնարավորությունների ու հեռանկարների շուրջ։

Развитие сферы туризма является одним из приоритетов правительства Армении – Арарат Мирзоян
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 3 июня принял генерального секретаря Всемирной туристической организации ООН (UNWTO) Зураба Пололикашвили, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Арарат Мирзоян подчеркнул, что развитие сферы туризма является одним из приоритетов правительства Армении, с удовлетворением отметив, что сотрудничество между Арменией и Всемирной туристической организацией ООН эффективно развивается.
Глава МИД Армении отметил, что в этом году исполняется 25-летие членства Армении в UNWTO, что делает более символичным проведение организованной в Ереване 67-й сессии Европейской региональной комиссии UNWTO.
Собеседники обратились в ходе встречи к потенциалу развития туризма в Армении и осуществляемым в сфере проектам. Состоялся обмен мнениями вокруг реализации новых программ и инициатив при сотрудничестве с Всемирной туристической организации ООН, возможностей и перспектив привлечения иностранных инвестиций в туристическую сферу Армении.