Պայքարելու ենք մինչև հաղթանակ․ հանուն Հայաստանի և Արցախի պայքարում պարտվելու իրավունք չունենք․ Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
Մենք պայքարելու ենք մինչև հաղթանակ, պայքարելու ենք բոլորս միասին, կառավարության շենքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Ընդդիմադիր գործիչը նշեց՝ ապրիլի 17-ին ինքը դուրս եկավ պայքարի, շարժումն օրեցօր սկսեց մեծանալ, թափ առնել, իսկ մայիսի 1-ից բոլորը միավորվեցին՝ հանուն Հայաստանի և Արցախի։ Ժողովուրդն էլ դրսում է և իր վճռկան խոսքն է ասում։
«Մենք արդեն ասել ենք, որ պայքարն ապակենտրոն, ցանցային պայքար է, չունի կուսակցական դրոշներ։ Այո, սա քաղաքական պայքար է, բայց մենք ասել ենք, որ այս պայքարում առաջնորդներ չկան։ Այս պայքարը հանուն հայրենիքի է, հանուն Հայաստանի լինելու, Արցախի լինելու, և մենք այստեղ պարտվելու իրավունք չունենք»,- շեշտեց Արթուր Վանեցյանը։

Мы будем бороться до победы: в борьбе за существование Армении и Арцаха и у нас нет права на поражение – Артур Ванецян
03/06/2022 19:29
Мы будем бороться до победы, бороться все вместе, заявил сегодня в беседе с журналистами председатель партии «Родина», руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян.
Оппозиционный деятель отметил, что 17 апреля он вышел на борьбу, движение начало изо дня в день набирать оборот, а 1 мая все объединились во имя Армении и Арцаха. Народ вышел на улицу и сказал свое решительное слово.
«Мы уже говорили, что это децентрализованная, сетевая борьба, здесь нет партийных флагов. Да, это политическая борьба, но мы заявили, что в этой борьбе нет лидеров. Это борьба во имя родины, во имя существования Армении и Арцаха и у нас нет права на поражение», - отметил Артур Ванецян.