Փաշինյանը փորձելու է աշխարհի որևէ տեղում թաքնվել, փրկվել, բայց ժողովրդի դատից փրկություն չկա․ Արմեն Աշոտյան
Պայքարի դուրս եկած քաղաքացիները Հանրապետության հրապարակում են, կառավարության շենքի մոտ։ Շենքն օղակված է բազմաթիվ ոստիկաններով, իսկ քիչ առաջ տեղեկություն ստացվեց, որ վարչապետ Փաշինյանը լքել է կառավարության շենքը։
«Նորից փախել է, փախել է, ինչպես փախչում է միշտ։ Փախել է, ինչպես փախչում են բոլոր դավաճանները։ Մարդը, որը վախենում է հայերից, վախենում է թուրքերից, վախենում է ադրբեջանցիներից, վախենում է սեփական կնոջից, այդ մարդը մեզ կարո՞ղ է ղեկավարել», - կառավարության շենքի մոտ ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Հայաստանը Նիկոլի պատճառով այլևս գոյություն չունի աշխարհի քարտեզի վրա՝ որպես գործոն։ Սրտի ցավով եմ ասում, որ մենք վերածվել ենք խղճահարության օբյեկտ ժողովրդի։ Մեզ բոլորը խղճում են, բայց ոչ ոք չի հարգում։ Չի հարգում, որովհետև մեզ ներկայացնում է մի մարդ, ով դավաճանության, ապիկարության համաշխարհային համբավ ունի։
Այնքան ժամանակ, որքան հայ ժողովուրդը հանդուրժի Նիկոլին՝ որպես վարչապետ, այդքան ժամանակ մեզ վրա բոլորը ոտք են սրբելու։ Այնքան ժամանակ, որքան Նիկոլ Փաշինյանը բանակցի Հայաստանի ու Արցախի համար, այդքան ժամանակ մեր երեխաներին սպանելու են, մեր հողերը վերցնելու են, մեր գերեզմանները պղծելու են, մեր պապերի տնկած ծառերը կտրելու են, մեր օջախները պղծելու են»,- ասաց Արմեն Աշոտյանը։
Նա շեշտեց՝ Փաշինյանն իրավունք չունի ներկայացնելու հայ ժողովրդին։
«Նա ոչնչություն է, ով շուտով 1 000 մանաթով մկան ծակ է ման գալու՝ աշխարհի որևէ տեղում թաքնվելու համար, փորձելու է փրկվել, բայց հայ ժողովրդի արդար ցասումից փրկություն չկա, ժողովրդի դատից փրկություն չկա»,- ասաց Արմեն Աշոտյանը։

Пашинян попытается в каком-то месте мира спрятаться, чтобы спастись, но нет спасения от суда народа – Армен Ашотян
Требующие отставки премьер-министра Никола Пашиняна граждане собрались на площади Республики, у здания правительства. Здание окружено многочисленными полицейскими, а немногим ранее была получена информация о том, что Никол Пашинян покинул здание правительства.
«Он снова убежал, убежал, как бежит всегда. Убежал, как бегут предатели. Может ли нами руководить человек, который боится армян, боится турок, боится азербайджанцев, боится собственной жены?» - заявил у здания правительства заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Армения из-за Никола больше не существует на карте мира как фактор. Я говорю это с болью, но мы стали объектом жалости. Нас все жалеют, но никто не уважает. Не уважает, потому что нас представляет человек, который во всем мире имеет славу изменника, бездарного.
Пока армянский народ будет терпеть Никола в качестве премьера, об нас будут вытирать ноги. По Никол Пашинян ведет переговоры от имени Армении и Арцаха, наших детей будут убивать, наши земли будут захватывать, над нашими могилами будут надругаться, посаженные нашими дедами деревья будут вырубать, наши дома будут осквернять», - скахазал Армен Ашотян.
Он отметил, что Никол Пашинян не имеет права представлять армянский народ.
«Он – ничтожество, который скоро за 1 000 манатов будет искать себе нору, чтобы спрятаться в каком-то месте мира, попытаться спастись. Но ничто не спасает его от справедливого гнева народа, нет спасения от суда народа», - сказал Армен Ашотян.