Շարունակելու ենք մնալ կառավարության շենքի մոտ․ Արթուր Վանեցյան
Կառավարության շենքը շրջափակված է, շարունակում ենք մեր ակցիան, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Դիտարկմանը՝ ոստիկանությունը, կառավարության շենքից դուրս եկող աշխատակիցների մուտքը բացելու համար, կարող է ցույցը ցրել, Արթուր Վանեցյանն արձագանքեց․
«Մենք իրականացնում ենք խաղաղ անհնազանդության ակցիա։ Այս խաղաղ անհնազանդության ակցիան քաղաքացու իրավունքների մեջ է մտնում, և ոչ մեկն իրավունք չունի խոչընդոտելու խաղաղ ակցիաների անցկացմանը։ Ոստիկանությունը, հակառակը, պետք է ապահովի ակցիայի մասնակիցների անվտանգությունը։ Կարծում եմ՝ ոստիկանությունն այնքան խոհեմ կգտնվի, որ չգնա նման քայլի։

Мы продолжим оставаться у здания правительства – Артур Ванецян
Здание правительства окружено, мы продолжаем нашу акцию, заявил в беседе с журналистами председатель партии «Родина», руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян.
На замечание журналиста, что полиция может разогнать митинг, чтобы открыть выход для сотрудников правительства, Артур Ванецян ответил:
«Мы проводим мирную акцию неповиновения. Это входит в права граждан, и никто не имеет права препятствовать проведению мирной акции. Полиция, наоборот, должна обеспечивать безопасность участников акции неповиновения. Считаю, что у полиции хватит благоразумия, чтобы не пойти на такой шаг.