Ադրբեջանը ԶՈւ բարեփոխումների, մասնավորապես, թուրքական մոդելին անցնելու շրջանակներում, 4 նոր հատուկ նշանակության զորամաս է ձևավորել, թե բա՝ «խաղաղության դարաշրջան». Աբրահամյան
44-օրյա պատերազմից հետո Ադրբեջանը Զինված ուժերի բարեփոխումների, մասնավորապես, թուրքական մոդելին անցնելու շրջանակներում, 4 նոր հատուկ նշանակության զորամաս է ձևավորել (Коммандо), ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ադրբեջանական լրահոսից ակնհայտ է, որ դրանք ամբողջությամբ պատրաստության են անցել թուրքական զորավարժարաններում և նմանատիպ զորքերի պատրաստության համար նախատեսված վայրերում։ Նախատեսված է, որ հետագայում նմանատիպ ստորաբաժանումների մի մասը պատրաստություն կանցնեն Ադրբեջանում՝ թուրքական գործուն մասնակցությամբ։
Թե բանակային կորպուսների, սահմանապահ զորքերի քանի զորամաս է հիմնվել, վերակազմակերպվել՝ դրա մասին մեկ այլ առիթով։
Իսկ Հայաստանում պաշտպանության նախարարը դեռ խոսում է 3 տարի առաջ ներդրված մասնավոր ճաշարաններից, առաջնագծում անհայտ պայմաններում զինծառայողներ են կորում, սահմանագծի որոշ կարևոր ուղղություններում զինծառայողները մարտական հերթապահություն են կրում վրաններում, Զինված ուժերում բարեփոխումները դանդաղում կամ բացակայում են, որովհետև նախարարին դա դուր չի գալիս... ու, ցավոք, այս շարքը շարունակելի է։

Реформы в ВС Армении запаздывают или отсутствуют: говорят, мол, «эпоха мира» – Тигран Абрамян
После 44-дневной войны Азербайджан в рамках реформирования ВС, в частности перехода к турецкой модели, сформировал 4 новые воинские части специального назначения (Коммандо), написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Из публикаций азербайджанских СМИ очевидно, что они полностью прошли подготовку на турецких полигонах и других предусмотренных для подготовки подобных войск местах.
Предусматривается, что в дальнейшем часть подобных подразделений будет проходить подготовку в Азербайджане при активном участии Турции.
О том, сколько армейских корпусов, воинских частей пограничных войск было создано и переформировано, в другой раз.
А в Армении министр обороны до сих пор говорит об открытых 3 года назад частных столовых, на передовой при неизвестных обстоятельствах теряются военнослужащие, на некоторых важных направлениях границы военные несут боевое дежурство в палатках, реформы в Вооружённых Силах запаздывают или отсутствуют, потому что это не нравится министру... К сожалению, этот ряд можно продолжить.