Պարտությունից հետո կարելի է մեջքն ուղղել, բայց դրա համար պետք է կապիտուլյացիայի խորհրդանիշին դուրս շպրտել իշխանությունից. Շարմազանով
03/06/2022 18:05
Ուժայիններն իշխանությանը չեն փրկելու, ժողովրդին տեսնում են, տակները լցնում են, ընդդիմության հանրահավաքի ժամանակ ասաց ՀՀԿ խոսնակ Էդուար Շարմազանովը։
«2018 թվականից հետո ամեն ինչ պարզ էր, բայց 2020 թվականից հետո ով սրանց պաշտպանում է, ոչ թե Նիկոլի, այլ Էրդողանի ու Ալիևի կամակատարն է։ Ով պաշտպանում է սրան, պղծում է Եռաբլուրն ու Ծիծեռնակաբերդը, պղծում է Նժդեհի, Դրոյի, Վարդան Մամիկոնյանի հիշատակը», - ասաց Շարմազանովը։
Նրա խոսքով՝ պարտությունը դեռ դատավճիռ չէ, պարտությոնից հետո կարելի է մեջքն ուղղել և առաջ շարժվել, բայց դրա համար պետք է կապիտուլյացիայի խորհրդանիշին դուրս շպրտել իշխանությունից։

После поражения можно выправить спину, но для этого нужно выкинуть из власти символ капитуляции – Эдуард Шармазанов
Силовики не спасут эту власть: когда видят народ, накладывают в штаны, заявил сегодня на митинге пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
«После 2018 года все было ясно и те, кто защищает эту власть после 2020 года – приспешники Эрдогана и Алиева, а не Никола. Те, кто защищает его, оскверняют Ераблур и Цицернакаберд, оскверняют память Нжде, Дро, Вардана Мамиконяна», - сказал Эдуард Шармазанов.
По его словам, поражение – не приговор, после поражения можно выправить спину и двигаться вперед, но для этого нужно выкинуть из власти символ капитуляции.