Ադրբեջանի և Հայաստանի երիտասարդության ներկայացուցիչները կհանդիպեն Ստրասբուրգում. Ֆրանսիայի դեսպան
Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Զաքարի Գրոսն ուրբաթ օրը հայտնել է, որ հաջորդ շաբաթ Ստրասբուրգում կկայանա խաղաղ գործընթացին մասնակցելու նպատակով ադրբեջանցի և հայ երիտասարդների ներկայացուցիչների հանդիպումը։
«Ադրբեջանի երիտասարդության տասը ներկայացուցիչներ հունիսի 6-10-ը կայցելեն Ստրասբուրգ։ Նրանք այնտեղ հանդիպում կանցկացնեն Ֆրանսիայի, Գերմանիայի և Հայաստանի երիտասարդ սերնդի ներկայացուցիչների հետ։ Հիմնական նպատակը մասնակցությունն է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ գործընթացին։ Այս նախաձեռնությունը քննարկվել է Բրյուսելում և համաձայնեցվել է անցյալ տարվա դեկտեմբերին կայացած առաջնորդների հանդիպմանը»,- ասել է դեսպանը։

Представители молодежи Азербайджана и Армении встретятся в Страсбурге - посол Франции
Встреча представителей азербайджанской и армянской молодежи с целью участия в мирном процессе пройдет на следующей неделе в Страсбурге, заявил в пятницу посол Франции в Азербайджане Закари Гросс.
«Десять представителей азербайджанской молодежи 6-10 июня посетят Страсбург. Они проведут там встречу с представителями молодого поколения Франции, Германии и Армении. Основная цель - участие в мирном процессе между Азербайджаном и Арменией. Эта инициатива обсуждалась в Брюсселе и была согласована на встрече лидеров в декабре прошлого года», - отметил посол.