Բերման է ենթարկվել 11 անձ, հարուցվել է քրեական գործ. Ոստիկանություն
Հունիսի 3-ին Երևանի Դեմիրճյան-Պարոնյան փողոցների խաչմերուկում անհնազանդության ակցիայի կազմակերպիչների հնչեցրած կոչերի արդյունքում ակցիայի մասնակիցները դրսևորել են ոչ իրավաչափ վարքագիծ, հայտնում է ոստիկանությունը։
«Մասնավորապես, չեն ենթարկվել հասարակական կարգի պահպանություն իրականացնող ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներին, բռնություն են գործադրել նրանց նկատմամբ, ինչպես նաև ոստիկանության ծառայողների ուղղությամբ նետել են շշեր, քարեր և մետաղե առարկաներ։
Տեղի ունեցածի հետևանքով, ժամը 23.00-ի դրությամբ, վնասվածքներով տարբեր բուժհաստատություններ  են տեղափոխվել ոստիկանության 34 ծառայող և 16 քաղաքացիական անձ։
Բերման է ենթարկվել 11 անձ: Հարուցվել է քրեական գործ։ Կատարվում է նախաքննություն», - ասված է ոստիկանության հայտարարության մեջ։

Полиция задержала в Ереване 11 граждан, возбуждено уголовное дело
В отделения полиции Еревана доставлены 11 граждан, участвовавшие в столкновениях между полицией и демонстрантами во время акции неповиновения 3 июня на перекрестке улиц Демирчяна-Прошяна. Возбуждено уголовное дело, ведется следствие, сообщает полиция Армении.
Отмечается, что во время участники акции неповиновения в результате озвученных организаторами призывов проявили неправомерное поведение.
«В частности, не подчинились законным требованиям служащих полиции, применили насилие в их отношении, а также бросали в направлении полицейских пустые бутылки, камни и металлические предметы.
По состоянию на 23:00, в различные медицинские учреждения доставлены с повреждениями 34 служащих полиции и 16 гражданских лиц», - говорится в сообщении полиции.