ԱԱԾ-ականները երեկ դեմքները փակել էին, որովհետև ուժայինների արածը, հակաիրավականից բացի, պարզապես ամոթ է․ Աբրահամյան
04/06/2022 14:14
ԱԱԾ-ականների երեկվա «հայտնությունը» զվարճանք էր ստեղծել, գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ով ինչպես կարողանում էր՝ արագ քայլում էր դեպի կառավարություն՝ դեմքները փակելով, ճաղավանդակների վրայով, անիմաստ շարժումներով։ Դեմքները փակ էր, որովհետև այն ամենը, ինչ անում են ուժային կառույցները, հակաիրավականից բացի, պարզապես ամոթ է ու ամեն մարդ չի, որ կարող է բաց դեմքով դուրս գալ հասարակության առաջ։
ՀԳ. Ոստիկանական խուլիգանությունների, բռնարարքների հետևանքով վնասվածքներ, կոտրվածքներ ստացող քաղաքացիները կառողջանան ու կվերադառնան, սակայն ոստիկանության մի խումբ աշխատակիցների ամբողջ կյանքում հետապնդելու է այն պարզ ճշմարտությունը, որ իրենց տեսակը հասարակությունում այլևս տեղ չունի»։

Тигран Абрамян: Сотрудники СНБ вчера закрыли лица, потому что действия силовых структур не только противозаконны, но и позорны
04/06/2022 15:08
Вчерашнее «появление» сотрудников Службы национальной безопасности было забавным, написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Кто как мог, быстро шел к зданию правительства, закрывая лица, через ограждения, с бессмысленными движениями. Лица были закрыты, поскольку все то, что делают силовые структуры, помимо того, что противозаконно, просто позорно, и не каждый человек может выйти с открытым лицом в общество.
Получившие повреждения в результате полицейского хулиганства, насилия граждане поправятся и вернуться, однако группу сотрудников полиции всю жизнь будет преследовать та простая истина, что таким как они больше нет места в обществе», - написал Тигран Абрамян.