«Ժողովուրդ». Ջալալ Հարությունյանին մոտ 20, իսկ Օնիկ Գասպարյանին 10 անգամ հրավիրել են հարցաքննության. նոր բացահայտումներ են սպասվում
07/06/2022 09:10
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ ուշագրավ իրավիճակ է ստեղծվել ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարեւոր գործերի քննության վարչությունում: Մասնավորապես, նախաքննական մարմինն ակտիվ կերպով հարցաքննության է հրավիրում Զինված ուժերի պաշտոնատար անձանց:
Տեղեկացանք, որ օրերս հարցաքննության են հրավիրվել ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանը եւ ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը, ինչպես նաեւ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի նախկին այլ պաշտոնյաներ: Ավելին՝ մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ նախաքննական մարմինը նաեւ «Երեւան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից զինվորական քննչական կտեղափոխի պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանին՝ դարձյալ հարցաքննության: Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ նրան նախաքննական մարմինը հարցաքննելու է պատերազմի հետեւանքով հարուցված քրեական գործերի շրջանակում:
Ի դեպ, «Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ Ջալալ Հարությունյանն արդեն մոտ 20 անգամ հրավիրվել է նախաքննական մարմին՝ հարցաքննության, իսկ Օնիկ Գասպարյանը մոտ 10 անգամ է հրավիրվել հարցաքննության: Առաջիկայում ուշագրավ բացահայտումներ ու կալանավորումներ են սպասվում»։

«Жоховурд»: Джалала Арутюняна и Оника Гаспаряна периодически вызывают на допросы, ожидаются новые разоблачения
07/06/2022 11:10
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в главном следственном управлении по расследованию особо важных дел Главного военного следственного управления СК Армении сложилась довольно примечательная ситуация. В частности, в следственный орган активно приглашаются на допрос должностные лица Вооруженных сил Армении.
«Мы узнали, что на днях были вызваны на допрос бывший начальник Генштаба ВС Армении Оник Гаспарян и бывший командующий Армией обороны Арцаха Джалал Арутюнян, а также другие бывшие должностные лица ГШ ВС. Балее того, по нашим сведениям, в следственный орган будет доставлен на допрос из УИУ «Ереван-Кентрон» также экс-министр обороны Давида Тонояна. Согласно нашим сведениям, его следственный орган допросит в рамках возбужденных в результате войны уголовных дел.
Кстати, согласно эксклюзивной информации газеты, Джалал Арутюнян уже около 20 раз был вызван на допрос в следственный орган, а Оник Гаспарян – около 10 раз. В ближайшее время ожидаются разоблачения и аресты», - пишет газета.