Վթարի հետևանքով զինծառայողներից մեկը կողի կոտրվածք ունի, մյուսների վիճակը բավարար է. ՀՀ ՊՆ
ՀՀ ՊՆ-ից Aysor.am-ին հաստատեցին Վայոց ձորի մարզում վթարի լուրը, ավելացնելով, որ վթարի հետևանքով զինծառայողներից մեկը կողի կոտրվածք ունի, մյուսների վիճակը բավարար է, հիմնականում քերծվածքներ են:
Հիշեցնենք՝ հունիսի 7-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Վայոց ձորի մարզում։ Ժամը 10։40-ի սահմաններում Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 127 կմ հատվածում ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում հաշվառված ՊՆ համարանիշներով Կամազ մակնիշի ավտոմեքենան դեռևս անհայտ հանգամանքներում գլխիվայր շրջվել է:
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, վթարի հետևանքով 11 հոգի, որոնք զինվորներ են, տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոցներ։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ զինվորների կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Այս պահին տեղում աշխատում են ՀՀ ՊՆ Ռազմական ոստիկանության Վայոց ձորի մարզի Ռազմական ոստիկանության ծառայողները։ Փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում, որտեղ էլ պարզվելու է վարորդի և վիրավորների ինքնությունը։

У одного из пострадавших в результате ДТП военнослужащих ВС Армении перелом ребра
В Минобороны Армении Aysor.am сообщили, что у одного из пострадавших в результате ДТП военнослужащих ВС Армении перелом ребра, состояние остальных десяти удовлетворительное.
Напомним, что сегодня, 7 июня, крупное ДТП произошло в Вайоцдзорской области. Около 10:40, на 127 километре трассы Ереван-Мегри грузовик «КамАЗ», состоящий на балансе министерства обороны, с гос. номерами Минобороны перевернулся при неизвестных обстоятельствах.
Как сообщает shamshyan.com, в результате аварии 11 военнослужащих были госпитализированы с травмами различной степени.
В настоящее время на месте ДТП находятся сотрудники Военной полиции Вайоцдзорской области Минобороны Армении. По факту ДТП подготавливаются материалы для установления личности водителя и пострадавших военнослужащих.