Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնում է Ստրասբուրգ
Աշխատանքային այցով 2022 թվականի հունիսի 8-12-ը Ստրասբուրգ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը։
Պատվիրակության կազմում է նաև Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը։ Ալեն Սիմոնյանի հետ Ստրասբուրգ կմեկնեն նաև օգնականն ու խորհրդականը։
Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանին հանձնարարվել է գործուղման հետ կապված ճանապարհածախսի (Վ. Վարդանյան՝ Բեռն-Ստրասբուրգ-Երևան), ներկայացուցչական ծախսերի, օրապահիկի և գիշերավարձի՝ ըստ փաստացի կատարած ծախսերը հավաստող փաստաթղթերի վճարումը կատարել Հայաստանի Հանրապետության 2022 թվականի պետական բյուջեով Ազգային ժողովին այդ նպատակի համար հատկացված միջոցների հաշվին։

Делегация во главе с Аленом Симоняном посетит Страсбург
Делегация во главе со спикером парламента Армении Аленом Симоняном 8-12 июня будет командирована в Страсбург (Французская республика).
В состав делегации входит председатель постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам Владимир Варданян. Вместе с Аленом Симоняном отправятся в Страсбург также его помощник и советник.
Руководителю аппарата-генеральному секретарю Ваану Нарибекяну поручено выполнить связанные с командировкой расходы (суточные, питание, проживание, проезд) из предоставленных Национальному Собранию для этих целей государственным бюджетом средств на 2022 год, согласно фактически подтверждающим произведенные расходы достоверным документам.