Լավրով. Փառուխ գյուղի շուրջ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև վեճը կկարգավորվի սահմանազատման գործընթացի շրջանակներում
09/06/2022 14:46
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման գործընթացի շրջանակներում կքննարկվի նաև Ղարաբաղի Փառուխ գյուղի հետ կապված խնդրի կարգավորումը, ասել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Ռուս զինվորականները դա շարունակում են իրենց առաջնահերթություններից մեկը համարել։ Արդեն կան որոշակի արդյունքներ այս իրավիճակի դեէսկալացիայի առումով... Մենք ունենք ըմբռնում, որ բովանդակային սահմանազատման աշխատանքների շրջանակում, որը սկսվում է, այդ հարցերը անշուշտ կդիտարկվեն և կլուծվեն», - հավելեց նախարարը։

Лавров: Спор Армении и Азербайджана о селе Парух в Карабахе урегулируют в рамках процесса делимитации
09/06/2022 14:48
В рамках начинающегося процесса делимитации границы между Арменией и Азербайджаном будет обсуждаться и урегулирование вопроса, связанного с селом Парух в Карабахе, заявил глава МИД РФ Сергей Лавров.
«Российские военные держат ее в качестве одного из своих приоритетов. Там уже есть определенные результаты с точки зрения деэскалации этой обстановки... У нас есть понимание, что в рамках начинающейся предметной работы по делимитации эти вопросы будут рассматриваться и обязательно решаться», - добавил министр.