Մեր նպատակն է Լավրովին տեղ հասցնել՝ ում հետ որ բանակցում են, մանդատ չունի ժողովրդի անունից բանակցելու. Սաղաթելյան
09/06/2022 10:41
Մեր ասելիքը քիչ հետո ելույթների միջոցով կփոխանցենք։ Պետք է փոխանցենք՝ այն մարդու հետ, որ բանակցում են, չունի մանդատ մեր ժողովրդի անունից բանակցելու ու իր հետ ձեռք բերված ցանկացած պայմանավորվածություն առ ոչինչ է, որովհետև ինքը չի արտահայտում հայ ժողովրդի շահերը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության շենքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այսօր մեր նպատակը շենք շրջափակելը չէ, մեր նպատակն ուղերձները հասցնելն է, ասել, որ ինչքան էլ փորձեն ներկայացնել, թե Հայաստանում ճգնաժամ չկա՝ ճգնաժամ կա ու, առհասարակ, ՀՀ ժամանող ցանկացած պատվիրակություն ժողովրդի շունչը պետք է տեսնի ու զգա, բոլորը պետք է տեղյակ լինեն հրապարակում ժողովրդի ներկայացրած օրակարգի մասին», - ասաց Սաղաթելյանը։
Հիշեցնենք՝ Երևանում է գտնվում ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը և քիչ անց ԱԳՆ-ում պետք է տեղի ունենա Սերգեյ Լավրովի և Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը։

Наша цель донести до Лаврова, что у человека, с которым они ведут переговоры, нет мандата вести переговоры от имени армянского народа – Ищшхан Сагателян
09/06/2022 12:04
Мы должны передать министру иностранных дел РФ, что у человека, с которым они ведут переговоры, нет мандата вести переговоры от имени нашего народа и любая достигнутая с ним договоренность ничто, поскольку он не представляет интересы армянского народа. Об этом заявил в беседе с журналистами у здания МИД Армении вице-спикер парламента Армении, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
«Сегодня наше цель не в том, чтобы блокировать здание МИД. Наша цель состоит в том, чтобы донести месседж, сказать, что как бы ни пытались представить, что в Армении нет кризиса, тем не менее кризис есть. И вообще, любая прибывающая в Армению делегация должна видеть и чувствовать дыхание народа. Все должны знать о представленной на площади повестке народа», - сказал Ишхан Сагателян.
Напомним, в Ереване находится глава МИД РФ Сергей Лавров и чуть позже в МИД Армении должна состояться встреча Сергея Лаврова и Арарата Мирзояна.