Իգոր Խաչատուրովի գործով նիստին դատավորը չի ներկայացել, ամեն ինչ անում են, մարդկանց ապօրինի կալանքի տակ պահելու համար. Վարդևանյան
10/06/2022 12:59
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Տիգրան Սիմոնյանը չի ներկայացել իր նշանակած դատական նիստին, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արամ Վարդևանյանը։
«Պետք է տեղի ունենար Իգոր Խաչատուրովի կալանավորման դեմ վերաքննիչ բողոքի քննությունը։ Դատավոր Տիգրան Սիմոնյանը ժամը 10-ին պետք է գար, և նիստը մեկնարկեր։ Փաստաբան Միհրան Պողոսյանը ներկա է եղել նիստին, բայց որևէ դատավոր, այդ թվում Տիգրան Սիմոնյանը չի ներկայացել։ Դատավորը, լինելով դատարանում, չի ներկայանում իր նշանակած դատական նիստին։ Դատավորն ուզի-չուզի, պետք է նիստ նշանակի, որովհետև այսօր լրանում է եռօրյա ժամկետը, և դատավորը պարտավոր է դատական նիստը բացել», - ասաց Արամ Վարդևանյանը՝ նշելով, թե ամեն ինչ անում են, որպեսզի մարդկանց ապօրինի կալանքի տակ պահեն։

Судья не явился на заседание по делу Игоря Хачатурова: делают все возможное, чтобы незаконно держать людей под арестом – Арам Вардеванян
10/06/2022 13:20
Судья Апелляционного уголовного суда Тигран Симонян не явился на назначенное им же судебное заседание, сообщил в прямом эфире на своей странице в Facebook депутат фракции «Армения» Арам Вардеванян.
«Сегодня должно было состояться рассмотрение апелляционной жалобы на решение суда об аресте Игоря Хачатурова. Судья Тигран Симонян должен был прийти в 10 часов и начать заседание. Адвокат Мигран Погосян присутствовал на заседании, но никакой судья, в том числе Тигран Симонян не явился. Судья, находясь в суде, не приходит на назначенное им же заседание. Судья, хочет он того или нет, должен назначить заседание, поскольку сегодня истекает трехдневный срок и судья обязан открыть судебное заседание», - сказал Арам Вардеванян, отметив, что делается все возможное, чтобы незаконно держать людей под арестом.