«Ժողովուրդ». Գագիկ Ջհանգիրյանն արդեն գիտի՝ Տիգրան Սահակյանից հետո ով է դառնալու Վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահ
10/06/2022 09:42
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ուշագրավ իրավիճակ է ստեղծվել ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում: ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի ներկայիս նախագահ Տիգրան Սահակյանի տարիքը մոտ է թոշակային շեմին, և արդեն անհրաժեշտություն է առաջացել նոր թեկնածու առաջադրելու:
Ավելին՝ արդեն անգամ թեկնածուի անուն է առաջ քաշվել: Մասնավորապես, մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ օրերս Վերաքննիչ քրեական դատարան է գնացել ԲԴԽ նապագահ Գագիկ Ջհանգիրյանը և ասել, որ Տիգրան Սահակյանից հետո Վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահ է դառնալու ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Սևակ Համբարձումյանը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց անձամբ Սևակ Համբարձումյանից պարզել, թե արդյոք նրան առաջարկ արվել է, թե ոչ: Ի պատասխան՝ Սևակ Համբարձումյանը նշեց. «Ոնց կորոշեն, տենց կլինի: Եթե առաջարկություն կանեն, կտեսնեմ: Դժվար է ասել, հիմա՝ այս պահին, դեռ ես պատրաստ չեմ, տեսնենք»: Մենք կհետևենք զարգացումներին»։

«Жоховурд»: Гагик Джангирян уже знает, кто станет следующим председателем Апелляционного уголовного суда
10/06/2022 11:27
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в Апелляционном уголовном суде создалась довольно примечательная ситуация.
«У нынешнего председателя Апелляционного уголовного суда Тиграна Саакяна приближается пенсионный возраст и возникла необходимость выдвинуть нового кандидата. Более того, уже муссируется имя кандидата.
«В частности, по нашим сведениям, на днях председатель Высшего судебного совета Гагик Джангирян побывал в Апелляционном уголовном суде и сообщил, что после Тиграна Саакяна председателем суда станет судья Апелляционного уголовного суда Севак Амбарцумян.
Мы попыталась уточнить у Севака Амбарцумяна, сделано ли ему такое предложение или нет. В ответ Севак Амбарцумян заявил: "Как решат, так и будет. Если сделают предложение, подумаю. Сложно сказать, сейчас, на данный момент, я пока не готов"», - пишет газета.