«Հայաստանում մոտ 5 տասնյակ քաղբանտարկյալներ, հարյուրավոր քաղհալածյալներ կան․ կեղծ բարեպաշտների կողմից որևէ կերպ չի դատապարտվում ժողովրդավարության ոտնահարումը»․ ակցիայի մասնակիցներ
11/06/2022 20:14
Ընդդեմ քաղաքական բռնաճնշումների բողոքի ակցիայի մասնակիցները հասան ՀՀ գլխավոր դատախազության շենքի մոտ։ Քայլերթի շատ մասնակիցներ, դատախազության դիմաց շղթայելով իրենց ձեռքերը, այսպիսով իրենց բողոքն արտահայտեցին ապօրինի ձերբակալությունների նկատմամբ։
«Հայաստանում մոտ 5 տասնյակ քաղբանտարկյալներ, հարյուրավոր քաղհալածյալներ կան, որոնց նկատմամբ քրգործեր հարուցելով՝ իշխանությունը փորձում է լռեցնել նրանց, թույլ չտալ, որ քաղաքական տարակարծություն լինի Հայաստանում»,- հայտարարեցին նրանք։
Բողոքի ակցիայի մասնակիցներն ընդգծեցին՝ Հայաստանում ժողովրդավարությունը ոտնահարվում է, արդարադատությունն՝ ընտրովի իրականացվում։
«Կեղծ բարեպաշտների կողմից որևէ կերպ չի դատապարտվում ժողովրդավարության՝ պարզապես ոտքի տակ հայտնվելը։ Հայաստանում ընտրովի արդարադատություն է։ Մարդկանց, ովքեր կողմ են իշխանությանը, ամեն ինչ թույլատրվում է, իսկ նրանց նկատմամբ, ովքեր դեմ են իշխանությանը, քրգործեր են հարուցվում։

«В Армении есть около пяти десятков политзаключенных, сотен репрессированных, а лжеблагочестивцы не осуждают попрание демократии» – участники акции протеста
Участники акции протеста против политических репрессий прошли шествием к зданию генеральной прокуратуры Армении.
У здания прокуратуры многие участники шествия надели на руки наручники, тем самым выразив протест против незаконных задержаний и арестов.
«В Армении есть около пяти десятков политзаключенных, сотен репрессированных, на которых власти пытаются оказать давление, возбуждая против них уголовные дела, не позволяя, чтобы в Армении было политическое инакомыслие», - заявили они.
Участники акции протеста подчеркнули, что в Армении попирается демократия, осуществляется избирательное правосудие.
«Лжеблагочестивцы не осуждают то, что в стране растаптывается демократия. В Армении осуществляется селективное правосудие. Тем, кто защищает власть, все разрешается, а против тех, кто выступает против власти, возбуждаются уголовные дела.