ՀԿԵ-ն և Երևանի քաղաքապետարանը տոննաներով աղբ են հանել երկաթուղային գծերից
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը Երևանի քաղաքապետարանի հետ համատեղ մաքրման աշխատանքներ է կազմակերպել մայրաքաղաքի վարչական շրջաններով անցնող երկաթուղային գոտու աղբը հեռացնելու համար։
Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքում երկաթուղային գծից և ճանապարհի երթևեկելի հատվածից տոննաներով աղբ է հանվել, ինչի համար ներգրավվել է ընկերության և քաղաքապետարանի հատուկ տեխնիկա։ Ալմաստ-Քանաքեռ գծի ոչ ակտիվ հատվածում աղբը թափում են քաղաքին հարակից խիտ բնակեցված տարածքների բնակիչները։ Աղբը այնտեղ է բերվել նաև բեռնատար ավտոմեքենաներով:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունն իր երախտագիտությունն է հայտնում Երևանի քաղաքապետարանին երկաթուղային գծի մաքրման գործում ցուցաբերած աջակցության համար, ինչպես նաև հույս է հայտնում, որ քաղաքային իշխանությունները կվերահսկեն քաղաքային երկաթուղային գծերում առկա սանիտարական իրավիճակը: Ընկերությունը հույսը ունի նաև, որ երկաթուղային գծերի մոտ ապրող քաղաքացիները կլինեն բարեխղճ և կպահպանեն մաքրություն։

ЮКЖД и мэрия Еревана вывезли тонны мусора с железнодорожных линий
Компания «Южно-кавказская железная дорога» совместно с мэрией Еревана организовали очистительные работы по вывозу мусора с железнодорожной полосы, пролегающей по административным районам столицы.
С железнодорожной колеи и полосы отвода в столичной общине Канакер-Зейтун были вывезены тонны мусора, для чего были задействованы спецтехника компании и мэрии города. На малодеятельном участке линии Алмаст-Канакер мусор сваливают жители окрестных густонаселенных районов города, причем свозится он туда в том числе грузовыми автомобилями.
Компания «Южно-кавказская железная дорога» выражает признательность мэрии Еревана за содействие в деле очистки железнодорожной полосы, а также надеется, что муниципальные власти проконтролируют санитарную ситуацию на железнодорожных линиях в пределах города. Компания также надеется на сознательность и чистоплотность граждан, проживающих вблизи железнодорожных линий.