Ռոբերտ Քոչարյանի և Արմեն Գևորգյանի գործով  լսումներն անցնում են դռնփակ ռեժիմով
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, այսօր շարունակեց  ենթադրյալ կաշառքի գործով քննությունը։
Նիստի սկզբում Դանիբեկյանը տեղեկացրեց, որ դատարան է ստացվել Արմեն Գևորգյանի՝ երկրից ժամանակավորապես բացակայելու վերաբերյալ միջնորդությունը։ Պատգամավորի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը հայտնեց, որ ունեն նաև Գևորգյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ միջնորդություն, որը չի կարող քննվել հաջորդ դատական նիստին, քանի որ Գևորգյանի մեկնումը նախատեսվում է հունիսի 19-ին։
Չնայած դրան՝ դատավորը որոշեց, որ պետք է անցնեն ապացույցների հետազոտմանը, ինչին պաշտպանական կողմն առարկեց։
ՀՀ երկրորդ նախագահի պաշտպան Հայկ Ալումյանը նշեց, որ, հետաձգելով միջնորդությունների քննարկումը, դատարանը ցույց է տալիս, որ մերժելու է դրանք։
Այնուհետև, Լուսինե Սահակյանը հայտնեց, որ ունեն միջնորդություն՝ դռնփակ դատական նիստ անցկացնելու վերաբերյալ։ Դատարանն անցավ դռնփակ նիստի՝ քննելու միջնորդությունը։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна проходит в закрытом режиме
В суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян  сегодня продолжается заседание по делу о предполагаемой взятке.
В начале заседания Анна Данибекян сообщила, что получено ходатайство Армена Геворкяна о временном отсутствии из страны. Адвокат депутата Лусине Саакян сообщила, что у них есть также ходатайство о прекращении уголовного преследования в отношении Армена Геворкяна, которое не может быть рассмотрено на следующем заседании, поскольку поездка Геворкяна запланирована 19 июня.
Несмотря на это, судья решила, что они должны перейти к исследованию доказательств, однако сторона защиты возразила против этого.
Адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна Айк Алумян отметил, что суд, откладывая рассмотрение ходатайств, демонстрирует тем самым, что намерен отклонить их.
Затем Лусине Саакян сообщила, что они ходатайствуют о проведении заседания за закрытыми дверями, после чего суд перешел к рассмотрению ходатайств.