«Փաստ». Իրականում ինչո՞ւ է պաշտոնից ազատվել Տաթևիկ Ռևազյանը
«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ Տաթևիկ Ռևազյանը հրաժարական է տվել ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնից: Նա գրառում էր կատարել՝ մասնավորաբար նշելով, որ աշխատանքից դուրս է գալիս դրական էմոցիաներով և ոչ ոքի հետ չունի միջանձնային որևէ տարաձայնություն:
«Փաստ» թերթի աղբյուրները փոխանցում են, որ իրականում իսկապես նրա հրաժարականի պատճառը որևէ մեկի հետ սոսկ անձնական տարաձայնությունները չեն, այլ ավելի խորքային պատճառներ ունեն, ինչն էլ հիմք է տվել նրան դուրս գալ քաղաքականությունից ու, ինչպես ինքն է նշում, կրկին վերադառնալ բիզնեսի աշխարհ:
Ռևազյանին ճանաչողները մեզ հետ զրույցում նշում էին, որ նա շատ ծանր է տարել հատկապես այն հանգամանքը, թե ինչպես են ոստիկանական ուժերն իրենց պահում ցուցարարների հանդեպ, նույնիսկ կանանց քաշքշում: Ավելին, նա, ինչպես մեզ փոխանցեցին, մի քանի տեղ բարձրաձայնել է, որ «կարմիր գծեր են անցնում»»։

«Паст»: Что стало реальной причиной отставки Татевик Ревазян
Вчера стало известно, что Татевик Ревазян подала в отставку с поста председателя Комитета гражданской авиации Армении. Она опубликовала запись, сообщив в частности, что уходит с работы с положительными эмоциями и ни с кем не имеет межличностных разногласий, пишет газета «Паст».
Как передают источники издания, причина ее отставки действительно не межличностные разногласия с кем-то, а имеют более глубокие мотивы, которые стали основанием для ее ухода из политики и возвращения в бизнес.
«Знакомые с Ревазян отметили в беседе с нами, что она очень тяжело перенесла то, как вели себя силы полиции с демонстрантами, применяли силу даже в отношении женщин. Более того, как нам сообщили, она заявила в нескольких кругах, что они "пересекают красные линии"», - пишет газета.