Նիկոլ Փաշինյանին սպասում ենք Վերածննդի հրապարակում. արցախցի պատգամավոր
Երեկ ՀՀ ԱԺ-ում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթից հետո «Ապառաժ»-ը ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Դավիթ Իշխանյանին խնդրել է մեկնաբանել այն։
«Կրկեսի կենտրոնում հայտնված անհաջողակ աճպարարի մտայնությամբ ու կեցվածքով ՀՀ վարչապետ կոչվածը հերթական պարզունակ մանիպուլյացիաները դրսևորեց: Նա փորձեց լվանալ ոչ միայն կրկեսի վերածված ՀՀ ԱԺ դահլիճում մանկամիտ հայացքներով ու մանկուրտի ուղեղներով ուսապարկերի «ուղեղները», այլև ի լուր աշխարհի ցուցաբերեց իր՝ սովորական շառլատանի կերպարը:
Այդպես էլ չհասկացանք՝ հայկական շա՞հն է առաջնային, թե՞ թուրք-ադրբեջանական: Ողջ փաստարկներն ու մտայնությունը թուրք-ադրբեջանական փաստարկներն էին: Պատահական չէ ժողովրդական ասացվածքը. «Գող՝ սիտը դող»:
Չեմ ուզում երկար մեկնաբանել, պարզապես այդ աճպարարին հրավիրում եմ Արցախի Հանրապետություն՝ 1988թ.-ից աշխարհը ալեկոծած Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակ՝ իրեն քաջ հայտնի տեղը, որտեղից 2019թ. օգոստոսի 5-ին էքստազի մեջ հայտնվածի կերպարով հայտարարություններ էր անում: Ասելիք կունենա՞:
Այստեղ և ամենուր (իր ուզած տեղում) ինչ-որ բան թափ կտանք, երեսով էլ կտանք, բայց կուլ չենք տա նրա «բյուջետային և ֆինանսական» մեկնաբանություններն ու արդարացումները:
Իսկ նրա խոսույթի հետևանքը հայրենազրկումն էր: Կարծես թե բարոյական և հոգեբանական աջակցության կարիք է զգում»,-արձագանքել է պատգամավորը։

Ждем Никола Пашиняна на площади Возрождения Степанакерта – депутат парламента Арцаха
Вчера после выступления премьер-министра Никола Пашиняна в парламенте Армении aparaj.am попросил члена Бюро АРФ «Дашнакцутюн» Давида Ишханяна прокомментировать его заявления.
«Оказавшийся в центре цирка так называемый премьер-министр с менталитетом и поведением фокусника-неудачника продемонстрировал очередные примитивные манипуляции. Он попытался не только промыть «мозги» рюкзаков с инфантильными взглядами и мозгами манкуртов в зале превратившегося в цирк Национального Собрания, но и продемонстрировать свой образ обычного шарлатана всему миру.
Мы так и не поняли, что является приоритетом – армянские или турецко-азербайджанские интересы? Все представленные аргументы и умонастроения были турецко-азербайджанскими доводами. Ведь народная пословица «На воре шапка горит» неслучайна.
Не хочу долго комментировать, я просто приглашаю этого фокусника в Республику Арцах – на всколыхавшую мир с 1988 года площадь Возрождения Степанакерта, хорошо известное ему место, где 5 августа 2019 года он в экстазе выступал с заявлениями. Ему есть что сказать?
Мы будем бросать ему в лицо, напоминать ему что-то здесь и повсюду (в желаемом им месте), но не потерпим его «бюджетные и финансовые» комментарии и оправдания.
Результатом его речей было лишение Родины. Кажется, он нуждается в моральной и психологической поддержке», - заявил депутат.