ԵՊՀ-ի շատ դասախոսներ չեն գնացել երեկվա միջոցառմանը, գնացածների մի մասը լքել է դահլիճը մինչև Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը․ Մենուա Սողոմոնյան
16/06/2022 12:24
ԵՊՀ դասախոս, «Համախմբում» շարժման անդամ Մենուա Սողոմոնյանը հայտնում է, թե ԵՊՀ-ի շատ դասախոսներ չեն գնացել երեկվա միջոցառմանը։
«Երեկ Նիկոլ Փաշինյանի և Հովհաննես Հովհաննիսյանի համատեղ ջանքերով իրականացվեց մի PR ակցիա, որի ուղերձը հետևյալն էր.
Այն Համալսարանը, որը 88-ի շարժման առաջամարտիկն էր, որի ռեկտոր Սերգեյ Համբարձումյանը այն ժամանակ խորհրդային կայսրությանն էր քննադատում բարձրաձայն ու անկաշկանդ, այն Համալսարանը, որի գիտխորհուրդը նոյեմբերի 9-ից հետո արդարացիորեն պահանջեց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը, այսօր աջակցում է Նիկոլ Փաշինյանին, ով բացահայտ ասում է, որ Արցախն Ադրբեջանի կազմում պիտի լինի և իր քաղաքականությամբ նախապատրաստում է այդ հանգրվանը։
Իհարկե, ԵՊՀ-ի շատ դասախոսներ չեն գնացել երեկվա միջոցառմանը, գնացածների մի մասը լքել է դահլիճը մինչև Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը (կադրերում ուշադրություն դարձրեք թափուր նստատեղերին), դահլիճում եղել են Համալսարանի հետ կապ չունեցող շատ անձինք, Նիկոլի քաղաքական կցորդներ, ներկաների մի մասն էլ չի ծափահարել նրա ելույթի ավարտին, բայց ամեն ինչ վարպետորեն մատուցվեց հենց այնպես, ինչպես վերը նշեցի։ Վայելեք», - այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է Սողոմոնյանը։

Многие преподаватели ЕГУ не пошли на вчерашнее мероприятие, а часть присутствовавших покинули зал до выступления Никола Пашиняна – Менуа Согомонян
Преподаватель Ереванского государственного университета (ЕГУ), член движения «Сплочение» Менуа Согомонян сообщает, что многие преподаватели ЕГУ отказались участвовать во вчерашнем выпускном мероприятии.
«Вчера совместными усилиями Никола Пашиняна и Ованнеса Ованнисяна была осуществлена PR акция, месседж которой состоит в следующем:
Университет, который был в авангарде движения 88 года, ректор которого Сергей Мабарцамян громко и свободно критиковал в то время советскую империю, Университет, ученый совет которого после 9 ноября справедливо потребовал отставки Никола Пашиняна, сегодня поддерживает Никола Пашиняна, который открыто заявляет, что Арцах должен быть в составе Азербайджана и своей политикой подготавливает это.
Конечно, многие преподаватели ЕГУ не пошли на вчерашнее мероприятие, часть присутствовавших покинули зал до выступления Никола Пашиняна (обратите внимание на пустые места на кадрах). В зале находилось много не имеющих отношения к Университету людей, политических придатков Никола, а часть присутствующих в конце его выступления не аплодировали, но все мастерски представлено именно так, как я отметил выше. Наслаждайтесь», - написал на своей странице в Facebook Менуа Согомонян.