Արամ Թանանյանն ազատվեց ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությանը կից մաքսային կցորդի պաշտոնից
Կառավարության այսօրվա նիստում որոշում կայացվեց Արամ Թանանյանին ազատել Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությանը կից մաքսային կցորդի պաշտոնից։
Որոշումը կառավարությանը ներկայացրեց ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը։ Թե որն է Թանանյանի ազատման պատճառը՝ հայտնի չէ։
Նա Հայաստանը Ռուսաստանին կապող միակ ցամաքային ճանապարհի՝ Վրաստան-Ռուսաստան սահմանի Վերին Լարսի անցակետում Հայաստանի Հանրապետության մաքսային կցորդի պաշտոնում նշանակվել էր 2020 թվականի հունվարի 30-ին։
Թանանյանը 2018 թվականից զբաղեցնում էր ՀՀ ՊԵԿ նախագահի խորհրդականի պաշտոնը, երկար տարիներ աշխատել է պետական կառավարման համակարգում՝ զբաղեցնելով ղեկավար պաշտոններ ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմում, փրկարար ծառայությունում,  ՀՀ արտակարգ իրավիճակների վարչությունում:

Арам Тананян освобожден от должности таможенного атташе при посольстве Армении в РФ
Сегодня на заседании правительства принято решение об освобождении Арама Тананяна от должности таможенного атташе при посольстве Армении в Российской Федерации.
Решение представил правительству председатель Комитета государственных доходов Рустам Бадасян. Причина увольнения неизвестна.
Арам Тананян был назначен на должность таможенного атташе Республики Армения на КПП «Верхний Ларс» 30 января 2020 года.
Он с 2018 года занимал должность советника председателя Комитета государственных доходов Армении, долгие годы работал в системе государственного управления, занимал руководящие должности также в аппарате Совета национальной безопасности, Спасательной службе, управлении МЧС Армении.