Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները «Ֆեյսբուք»-ի արցախյան տիրույթում հայկական օգտահաշիվներով կեղծ լուրեր են տարածում և փորձում վախի մթնոլորտ ստեղծել. ԱԱԾ
18/06/2022 10:01
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ կոչ անելով զերծ մնալ կասկածելի լուրեր տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին։
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի արցախյան տիրույթում շարունակում են հայկական օգտահաշիվներով կեղծ լուրեր տարածել և փորձել վախի մթնոլորտ ստեղծել։
ԱՀ ԱԱԾ-ն համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար:
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և զերծ մնալ կասկածելի լուրեր տարածելուց, դրանք սոցիալական ցանցերում քննարկելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին», - ասված է հայտարարությունում:

Спецслужбы Азербайджана распространяют дезинформацию в арцахском сегменте Facebook через армянские аккаунты, пытаясь создать атмосферу страха – СНБ Арцаха
18/06/2022 12:41
Служба национальной безопасности Республики Арцах выступила с заявлением, призвав воздерживаться от распространения подозрительных новостей и следить только за официальными новостями.
«Служба национальной безопасности Республики Арцах, оставаясь приверженной   выполнению возложенных на нее законодательством функций и полномочий в сфере информационной безопасности, сообщает о том, что азербайджанские спецслужбы продолжают распространять дезинформацию в арцахском сегменте социальной сети Facebook через армянские аккаунты, пытаясь создать атмосферу страха.
СНБ Арцаха предпринимает соответствующие шаги для предотвращения возможных развитий.
Призываем не поддаваться на дезинформацию и воздерживаться от распространения подозрительных новостей, их обсуждения в социальных сетях и следить только за официальными новостями», - говорится в заявлении.