«Այսօր լրացավ վերջին խայտառակ խորհրդարանական ընտրությունների առաջին տարելիցը․ սատանեական սիմվոլիզմ է, որ միամյակը «նշվեց» Ապարանում ՔՊ-ական բանդայի կազմակերպած արյունոտ կիրակիով»․ Արմեն Աշոտյան
«Այսօր լրացավ վերջին խայտառակ խորհրդարանական ընտրությունների առաջին տարելիցը»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Ընտրություններ, որոնք ոչ միայն չլուծեցին Հայաստանի և Արցախի առջև կանգնած որևէ խնդիր, այլև առիթ դարձան բոլոր ուղղություններով նոր ձախողումների, կորուստների, նահանջների. անվտանգություն, Արցախի հարց, ինքնիշխանություն, սոցիալ-տնտեսական իրավիճակ, տարածքային զիջումներ և մարդկային զոհեր:
Ինչպես ասել էի ժամանակին, այդ ընտրությունները ոչ թե հանգուցալուծեցին քաղաքական ճգնաժամը, այլ մտցրեցին երկիրը դժոխքի նոր պտույտի մեջ:
Եվ շատ սատանեական սիմվոլիզմ է այն փաստը, որ տվյալ ընտրությունների միամյակը «նշվեց» նախօրեին Ապարանում ՔՊ-ական բանդայի կողմից կազմակերպված արյունոտ կիրակիով»,- գրել է Արմեն Աշոտյանը:

Годовщина позорных парламентских выборов была «отмечена» организованным бандой «Гражданского договора» в Апаране кровавым воскресеньем – Армен Ашотян
Сегодня исполнилась первая годовщина последних позорных парламентских выборов, написал на своей странице в Facebook заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Выборы, которые не только не решили какую-либо из стоящих перед Арменией и Арцахом проблем, но и стали поводом для новых провалов, потерь, отступлений: безопасность, вопрос Арцаха, социально-экономическая ситуация, территориальные уступки и человеческие жертвы.
Как я сказал в свое время, эти выборы не разрешили политический кризис, а вогнали страну в новый круг ада.
И тот факт, что годовщина этих выборов была "отмечена" накануне организованным бандой "Гражданского договора" в Апаране кровавым воскресеньем, – очень сатанинский символизм», - написал Армен Ашотян.