Ջհանգիրյանը հացի սեղանի շուրջ մասնավոր զրույցի մանրամասները չի մեկնաբանում. ԲԴԽ-ն արձագանքում է Վարդազարյանի հրապարակած աղմկահարույց ձայնագրությանը
20/06/2022 15:48
Բարձրագույն դատական խորհրդի՝ լիազորությունները կասեցված նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը բացառիկ ձայնագրություն հրապարակեց իր, ԲԴԽ նախագահի պարտականությունները կատարող Գագիկ Ջհանգիրյանի ու ԲԴԽ անդամ Ստեփան Միքայելյանի՝ 2021 թվականի փետրվարի 20-ին տեղի ունեցած զրույցից։
ԲԴԽ-ն կարճ անդրադարձել է թեմային։
«Ի պատասխան զանգվածային լրատվության միջոցների հարցումների` հայտնում ենք, որ Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատարը հացի սեղանի շուրջ տեղի ունեցած մասնավոր զրույցի մանրամասները չի մեկնաբանում:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ ձայնագրությունը կատարվել է առանց պարոն Գ. Ջհանգիրյանի իմացության», - ասված է ԲԴԽ հայտարարությունում։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությունն էլ է անդրադարձել թեմային՝ հայտարարելով, թե ձայնագրությունն ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտե։

Гагик Джангирян не комментирует подробности частного разговора во время трапезы – ВСС отреагировал на скандальную аудиозапись
20/06/2022 16:13
Высший судебный совет кратко коснулся темы.
«В ответ на запросы средств массовой информации, сообщаем, что исполняющий обязанности председателя Высшего судебного совета не комментирует подробности частного разговора, имевшего место за столом во время трапезы.
Сообщаем также, что запись разговора была сделала без ведома Г.Джангиряна», - говорится в заявлении ВСС.
Напомним, ранее советник генерального прокурора Армении Артура Давтяна Гор Абрамян сообщил о том, что аудиозапись отправлена в Следственный комитет Армении.