Ընդդիմությունը շտապ հավաք է հրավիրում Ֆրանսիայի հրապարակում. կգնան ՔՊ-ի գրասենյակի մոտ
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, այսօր` ժամը 19:00-ին, հավաքվում ենք Ֆրանսիայի հրապարակում և շարժվում դեպի ՔՊ գրասենյակ, Ոստիկանության և ԱԱԾ շենքեր:
Երեկ հերթական արյունալի միջադեպն է տեղի ունեցել Հայաստանում իշխող ուժի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, ունենք երեք զոհ, չորս վիրավոր ու իշխանության լկտի, հանցավոր պահվածք:
Այս ամենաթողության մթնոլորտի ստեղծման մեղավորներն ու պատասխանատուները պետք է օր առաջ հեռանան: Այս արյունաբեր ընթացքը պետք է կասեցնել:
Կհանդիպենք ժամը 19:00-ին՝ Ֆրանսիայի հրապարակում», - Facebook-ի իր էջում գրել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։

Оппозиция созывает срочный митинг на площади Франции
«Дорогие соотечественники, сегодня в 19:00 собираемся на площади Франции и идем к офису «Гражданского договора», зданиям полиции и СНБ.
Вчера произошел очередной кровавый инцидент с участием представителей правящей партии в Армении: три человека скончались, четверо ранены из-за нахального, преступного поведения властей.
Виновные и ответственные в создании этой атмосферы вседозволенности должны уйти как можно скорее. Этот кровопролитный процесс должен быть остановлен.
Встретимся в 19:00 на площади Свободы», - написал на своей странице в Facebook депутат фракции «Армения» Гегам Манукян.