Ապարանում տեղի ունեցած դժբախտ պատահարը բերել ու կապել քաղաքական գործընթացների հետ՝ անբարոյականություն է. Արթուր Հովհաննիսյան
21/06/2022 14:24
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը վստահեցնում՝ Նիգավանում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպը քաղաքական ենթատեքստ չունի։
Պատգամավորը դեպքին հաջորդող ու դրան զուգահեռ տեղի ունեցող իրադարձությունները «աբսուրդի ժանր» է որակում։
«Երեկ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակի մոտ տեղի ունեցածն էր աբսուրդի ժանրից, ընդդիմադիր պատգամավորների մեկնաբանություններն են աբսուրդ, որ փորձում են հավասարության նշան դնել մեր ու իրենց քաղաքական հայրերի միջև, ինչը չի ստացվելու», - Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արթուր Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ իրենց խմբակցության պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանը հերքել է լուրերը, թե ինքը կամ իր ընտանիքի անդամները մասնակցել են տեղի ունեցած ողբերգական դեպքին։
«Ցանկացած դժբախտ պատահար, որ տեղի կունենա այս երկրում, բերել ու կապել քաղաքական գործընթացների հետ, ներողություն, բայց դա առնվազն անբարոյականություն է», - հայտարարեց ՔՊ խմբակցության քարտուղարը։
Հիշեցնենք՝ հունիսի 19-ին` ժամը 19։45-ի սահմաններում, Արագածոտնի մարզի Նիգավան գյուղում մի խումբ անձանց մասնակցությամբ միջադեպ է տեղի ունեցել։
Միջադեպի հետևանքով զոհվել է երկու քաղաքացի, կան վիրավորներ։
Ըստ ՀՀ ոստիկանության՝ միջադեպը քաղաքական ենթատեքստ չի պարունակում, ավելին` պատճառը կենցաղային է, մինչդեռ, ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի,  ՔՊ-ականների հարազատները կրակել են երիտասարդների վրա, քանի որ նրանք հայհոյել են Նիկոլ Փաշինյանին։
«ՔՊ պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանի հարազատները և ՔՊ Արագածոտնի փոխմարզպետ Էդգար Փարվանյանի հորեղբոր որդին վիճաբանել են ապարանցի մի խումբ երիտասարդների հետ», - այս մասին գրել էր Politik.am-ը։
Մաթևոս Ասատրյանը հերքել էր լուրերն այն մասին, թե ինքը կամ իր ընտանիքի անդամները մասնակցել են տեղի ունեցած ողբերգական դեպքին։

Секретарь фракции «Гражданский договор» Артур Ованнисян заверяет, что произошедший в Нигаване трагический инцидент не имеет политического подтекста.
Депутат назвал «жанром абсурда» события, которые следовали за этим инцидентом и происходили параллельно.
«Произошедшее вчера перед офисом партии «Гражданский договор» из жанра абсурда, комментарии опционных депутатов, которые пытались ставить знак равенства между нами и их политическими отцами, – абсурд и не удастся», - заявил сегодня Артур Ованнисян в беседе с журналистами в парламенте.
Он отметил, что депутат фракции «Гражданский договор» Матевос Асатрян опроверг сведения о том, что он или члены его семьи участвовали в произошедшем трагическом инциденте.
«Связывать любой произошедший в этой стране несчастный случай с политическими процессами, извините, просто аморально», - заявил депутат правящей фракции.
Напомним, 19 июня, около 19:45, в селе Нигаван Арагацотнско области произошел инцидент с участием группы лиц.
В результате инцидента погибли двое граждан, есть раненые.
Согласно сообщению полиции, инцидент не содержит политического подтекста и произошел на бытовой почве, однако в прессе муссируются сведения о том, что родственники членов «Гражданского договора» выстрелили в молодых парней из-за того, что они обругали Пашиняна.
«Родственники депутата парламента от правящей фракции «Гражданский договор» Матевоса Асатряна и двоюродный брат вице-губернатора Арагацотнской области Эдгара Парваняна устроили потасовку с группой молодых людей из Апарана, в результате чего вышеуказанные лица (друзья и родственник Матевоса и Эдгара) выстрелили в молодых людей из автомата Калашникова», - сообщил Politik.am.
Матевос Асатрян опроверг сведения о том, что он или члены его семьи участвовали в произошедшем трагическом инциденте.
«Это абсолютная ложь и не имеет никакой связи с действительностью», - сообщил депутат парламента от фракции «Гражданский договор».