Կան մտահոգություններ, կհնչի քաղաքական գնահատական. ՔՊ խմբակցության քարտուղարը՝ Ռուբեն Վարդազարյանի հրապարակած աղմկահարույց ձայնագրության մասին
21/06/2022 14:09
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը մտահոգված է Բարձրագույն դատական խորհրդի՝ լիազորությունները կասեցված նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի հրապարակած ձայնագրությամբ։
«Կան մտահոգություններ։ Գիտեք, որ Դատախազությունն ուսումնասիրում է այդ ձայնագրությունը, պետք է խնդրեմ, որ սպասենք», - Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Արթուր Հովհաննիսյանը նշեց, որ կհնչի քաղաքական գնահատական, բայց այն ժամանակ, երբ մանրամասներին տեղեկանան Դատախազության ընդունած վարույթի արդյունքում։
ՔՊ խմբակցության քարտուղարի խոսքով՝ իրենք եկել են, որ Հայաստանում վերականգնեն արդարությունն ու արդարադատությունը ու գնում են այդ ճանապարհով։
Պատգամավորը բացառում է «հեռախոսային արդարադատությունը» Հայաստանում։
«Բայց, ցավոք սրտի, երբեմն դեպքեր են տեղի ունենում, որոնք դեռևս կարգավորումների կարիք ունեն», - ասաց Արթուր Հովհաննիսյանը։
Բարձրագույն դատական խորհրդի՝ լիազորությունները կասեցված նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը երեկ լրագրողների հետ հանդիպմանը բացառիկ ձայնագրություն հրապարակեց իր, ԲԴԽ նախագահի պարտականությունները կատարող Գագիկ Ջհանգիրյանի ու ԲԴԽ անդամ Ստեփան Միքայելյանի՝ 2021 թվականի փետրվարի 20-ին տեղի ունեցած զրույցից։

Секретарь фракции «Гражданский договор» Артур Ованнисян обеспокоен аудиозаписью, опубликованной председателем Высшего судебного совета Рубена Вардазаряна, полномочия которого приостановлены.
«Есть обеспокоенность. Мы знаем, что прокуратура изучает эту запись. Должен попросить вас подождать», - заявил сегодня Артур Ованнисян в беседе с журналистами в парламенте.
Он отметил, что политическая оценка будет озвучена тогда, когда ознакомятся с подробностями начатого прокуратурой производства.
Депутат исключает «телефонное правосудие» в Армении.
«Но, к сожалению, иногда бывают случаи, которые пока нуждаются в регулировании», - сказал Артур Ованнисян.
Председатель Высшего судебного совета Рубен Вардазарян, полномочия которого приостановлены, опубликовал сегодня на пресс-конференции скандальную аудиозапись своего разговора с и.о. председателя ВСС Гагиком Джангиряном и членом ВСС Степаном Микаеляном, который состоялся 20 февраля 2021 года.
Советник генерального прокурора Армении Артура Давтяна Гор Абрамян ранее сообщил о том, что аудиозапись отправлена в Следственный комитет Армении.