«Հրապարակ». Ինչու է Աննա Վարդապետյանը ընդգրկվել ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի կազմում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ապագա գլխավոր դատախազ, ներկայում վարչապետի օգնական Աննա Վարդապետյանը երեկ ընդգրկվել է ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի կազմում՝ փոխարինելով վարչապետի նախկին օգնական Նաիրի Սարգսյանին, որն ամիսներ առաջ հրաժեշտ տվեց պաշտոնին և, իր հայտարարությամբ՝ տեղափոխվեց բիզնես ոլորտ։
Վարդապետյանի հարցով որոշումը Նիկոլ Փաշինյանինն է։ Թե ինչու է նա ապագա դատախազացուին գործուղում մայր բուհ, դժվար է ասել:
Հիշեցնենք, որ ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհուրդը ձևավորվեց անցած տարեվերջին, նախագահը պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն է։ Հիշեցնենք նաև, որ տարիներ շարունակ Փաշինյանը խոսում էր բուհերի ապաքաղաքականացման և ապակուսակցականացման մասին»։

Газета «Грапарак» пишет, что будущий генпрокурор, ныне помощник премьер-министра Анна Вардапетян накануне была включена в состав Совета попечителей ЕГУ, заменив бывшего помощника премьер-министра Наири Саркисяна, который несколько месяцев назад попрощался с должностью и, согласно своему заявлению, ушел в сферу бизнеса.
«Решение по вопросу Вардапетян принял Николу Пашиняну. Сложно сказать, почему он командирует будущего прокурора в альма-матер.
Напомним, Совет попечителей ЕГУ был сформирован в конце прошлого года. Его председателем является министр обороны Сурен Папикян. Напомним также, что Пашинян на протяжении многих лет говорил о деполитизации и департизации вузов», - пишет газета.