Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 25-ին Երևան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի հերթական՝ 31-րդ նիստին:
Երկրի ղեկավարը ելույթի իր խոսքում բարձր է գնահատել Հիմնադրամի գործունեությունը, ընդգծել, որ համայն հայության ջանքերի շնորհիվ Արցախում իրականացվում են մեծածավալ բնակարանաշինական աշխատանքներ, ինչի արդյունքում հազարավոր տեղահանված ընտանիքներ ապահովվելու են բնակարաններով:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են հիմնադրամի գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, նախանշվել անելիքները:

Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 25 июня принял участие в очередном 31-ом заседании совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан» в Ереване, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Президент высоко оценил деятельность Фонда, подчеркнул, что благодаря усилиям всего армянства в Арцахе осуществляются масштабные работы по жилищному строительству, в результате чего тысячи перемещенных семей будут обеспечены квартирами.
В ходе заседания обсуждены ряд вопросов, касающихся деятельности фонда, намечены предстоящие действия.