Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը  հակված է կարծելու, որ իշխանությունը պատերազմի շանտաժով հասարակությանը նախապատրաստում է նոր՝ խոշոր զիջումների։
Պատգամավորն այդ տպավորությունը ստացել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա ասուլիսից։
«Նիկոլ Փաշինյանն ասում է, որ Ադրբեջանը հրաժարվում է շարժվել խաղաղության օրակարգով և Հայաստանի դեմ նոր պատերազմ սկսելու լեգիտիմ հիմք է ձևավորում։
Հանրության ուշադրությունը ցանկանում եմ հրավիրել 2 խնդրի շուրջ։
Առաջին՝ Փաշինյանը փաստացի ասում է, որ իր հռչակած քաղաքական օրակարգը՝ «խաղաղության դարաշրջանը», փլուզվել է, և մեր քաղաքացիներին տված առանցքային խոստումը չի կարող կատարել։
Երկրորդ՝ Փաշինյանն ասում է, որ գլխավոր շտաբի պետի բացակայության, պաշտպանության ոչ կոմպետենտ նախարարի առկայության և անպատասխանատու գերագույն գլխավոր հրամանատարի պայմաններում մեզ նոր պատերազմ է սպասվում։
Ես, իհարկե, հակված եմ կարծելու, որ իշխանությունը պատերազմի շանտաժով հասարակությանը նախապատրաստում է նոր՝ խոշոր զիջումների, բայց չեմ էլ բացառում, որ մի փուլում Հայաստանը կստանա և՛ կորուստներ, և՛ նոր պատերազմ», - Facebook-ում գրել է պատգամավորը։

Депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян считает, что власти, шантажируя войной, готовят общество к новым крупным уступкам.
Такое впечатление создалось у депутата после вчерашней пресс-конференции премьер-министра Никола Пашиняна.
«Никол Пашинян говорит, что Азербайджан оказывается двигаться по повестке мира и создает легитимное основание для начала новой войны против Армении.
Хотел бы обратить внимание общества на два вопроса.
Во-первых, Пашинян фактически говорит, что провозглашенная им политическая повестка – "эпоха мира" рухнула и не может выполнить данное нашим гражданам ключевое обещание.
Во-вторых, Пашинян говорит, что в условиях отсутствия начальника Генштаба, наличия некомпетентного министра обороны и безответственного верховного главнокомандующего, нас ждет новая война.
Я, конечно, склоняюсь к тому, что власти, шантажируя войной, готовят общество к новым, крупным уступкам, но не исключаю, что на каком-то этапе Армения получит и новые потери, и новую войну», - написал на своей странице в Facebook депутат.