Ընդդիմությունը լծակներ չի կիրառում աշխարհաքաղաքական կենտրոնների հետ աշխատանքներ տանելու համար, չէ՞ որ դա միայն իշխանության գործը չէ, «Դիմադրության շարժում․ արդյունքներ, հաջողություններ և ձախողումներ» թեմայով քննարկմանն այսօր հայտարարեց քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը։
«Հայաստանում բացակայում է Իրանի հետ սերտ համագործակցությունը, որը ստեղծված իրավիճակում շատ կարևոր գործոն է», - ասաց Քոչարյանը։
Նա նշեց, թե իշխանությունը գնում է տաբուներ ջարդելու սկզբունքով, ինչն էլ բերում է ամենաթողության։ Քաղտեխնոլոգի գնահատմամբ՝ դրա դեմ նույնպես կան տեխնոլոգիաներ։
Ինչ վերաբերում է ընդդիմության գործողություններին՝ Կարեն Քոչարյանն ասաց, որ «Դիմադրություն» շարժումը դիմել է քաղտեխնոլոգներին ու  շարժման ընթացքում խորհուրդներ ստացել։

Оппозиция не использует рычаги, чтобы вести работу с геополитическими центрами, ведь это не только дело властей, заявил сегодня политтехнолог Карен Кочарян в ходе обсуждения по теме «Движение сопротивления: результаты, успехи и провалы».
«У Армении нет тесного сотрудничества с Ираном, который является очень важным фактором в создавшейся ситуации», - сказал Карен Кочарян.
Он отметил, что власть действует по принципу разрушения табу, что приводит к вседозволенности. По оценке политтехнолога, против этого также есть технологии.
Что касается действий оппозиции, то Карен Кочарян отметил, что Движение сопротивления обращалось к политтехнологам и получало советы во время движения.