ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ խորհրդի անդամ Արտակ Զաքարյանն անդրադարձել է խորհրդարանական ընդդիմությանը պաշտոնազրկելու՝ ՔՊ-ի քայլին։
«ՔՊ կոչվող հայրենադավ խմբակը, մեղմ ասած, ապրում է վախի մթնոլորտում: Սա նորմալ է, որովհետև վախը կենդանական բնազդ է: Երբ ԱԺ 70 պատգամավորանոց ֆրակցիան Ազգային Ժողովը շրջապատում է 700 ոստիկանով ու քննարկում ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցությանն իրենց սահմանադրական և օրենսդրական պաշտոններից զրկելու հարցը, ոչ այլ ինչ է քան պրիմիտիվ վախ:
Նրանք չեն հասկանում անգամ, որ այդ կերպ խորացնում են երկրում ստեղծված քաղաքական ճգնաժամը: Ի՞նչ տարբերություն՝ ընդդիմությունն ունի՞ ԱԺ նախագահի տեղակալի, հանձնաժողովի նախագահի կամ նրանց տեղակալի պաշտոնները, թե՞ չունի: Նրանք նույնիսկ չեն հասկացել, թե խորհրդարանական ընդդիմությունը ինչու է բոյկոտում ԱԺ նիստերը, որտեղ այս օրհասական իրավիճակում քննարկվում են բացառապես հիմար, անօգուտ նախաձեռնություններ:
Նիկոլը հանձնում է Արցախի ու Հայաստանի տարածքները, Նիկոլը խոսում է նոր պատերազմից, Նիկոլը հայ ժողովրդին դրել է ֆիզիկական գոյության վտանգի առջև, Նիկոլը երկիրը մխրճել է անդառնալի պարտքերի մեջ, Նիկոլը ավիրել է Հայոց Բանակը, Նիկոլը Հայոց պետականությունը դրել է հարցականի տակ, իսկ 70 գլուխ ՔՊ-ական պատգամավորների գոյությունն Ազգային Ժողովում պահպանվում է որպես բուտաֆորիա: Նույնիսկ նրանցից ոմանք ակտիվորեն աջակցում են Ադրբեջանին՝ Հայաստանին չեզոքացնելու հարցում:
Զրկե՛ք Հայրենիքից, զրկե՛ք ազատությունից, զրկե՛ք իրավունքներից, զրկե՛ք պաշտոններից, զրկե՛ք մանդատներից, զրկե՛ք ամեն ինչից և դրանով ապացուցեք, որ Հայաստանի ու Արցախի փրկությունը ձեր կապիտուլյանտական խունտայի հեռացման մեջ է: Չարորակ ուռուցքը պետք է հեռացվի հայկական քաղաքական օրգանիզմից և որքան ուշ՝ այնքան վատ:
Հիվանդությունը պայքարում է հիվանդի դեմ, իսկ բժիշկը պայքարում է հիվանդության դեմ: ՔՊ կոչվող չարորակ հիվանդության դեմ պայքարելու համար ընդդիմությանը պաշտոններ պետք չեն: Պետք է, որ ժողովուրդը հասկանա ու վստահի ընդդիմությանը, այլապես չարորակ հիվանդությանը վստահելով՝ Հայ մարդը վտանգի տակ է դնում առաջին հերթին իր կյանքը»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արտակ Զաքարյանը:

Бывший заместитель министра обороны Армении Артак Закарян обратился к решению фракции «Гражданский договор» лишить должностей парламентскую оппозицию.
«Так называемая предательская кучка, мягко говоря, живет в атмосфере страха. Это нормально, потому что страх это животный инстинкт. Когда парламентская фракция из 70 депутатов окружает Национальное Собрание 700 полицейскими и обсуждает вопрос лишения оппозиционной фракции Национального Собрания конституционных и законодательных должностей, то это не что иное как примитивный страх.
Они даже не понимают, что тем самым усугубляют создавшийся в стране политический кризис. Какая разница, есть у оппозиции должности вице-спикера парламента, председателей или заместителей председателей постоянных комиссий парламента или нет? Они даже не поняли, почему парламентская оппозиция бойкотирует заседания Национального Собрания, где в этой роковой ситуации обсуждаются исключительно идиотские, бесполезные инициативы.
Никол сдает территории Арцаха и Армении, Никол говорит о новой войне, Никол поставил армянский народ перед угрозой физического существования, Никол ввел страну в необратимые долги, Никол разрушил Армянскую Армию, Никол поставил под сомнение Армянскую государственность, а существование 70 голов депутатов «Гражданского договора» в Национальном Собрании сохраняется как бутафория. Некоторые из них даже активно способствуют Азербайджану в вопросе нейтрализации Армении.
Лишайте Родины, лишайте свободы, лишайте прав, лишайте должностей, лишайте мандатов, лишайте всего и этим докажите, что спасение Арцаха и Армении – в отстранении вашей капитулянтской хунты. Злокачественная опухоль должна быть удалена из армянского политического организма, и чем позже это будет сделано, тем хуже.
Болезнь борется против больного, а врач борется против болезни. Оппозиции не нужны должности для борьбы против злокачественной опухоли, называемой «Гражданский договор». Нужно, чтобы народ понял и доверял оппозиции, в противном случае, доверяя злокачественной болезни, Армянин в первую очередь подвергает угрозе свою жизнь», - написал на своей странице в Facebook Артак Закарян.