Մի բան հստակ է, որ «Դիմադրության» շարժման փողոցային պայքարը և, առհասարակ, այս պրոտեստն այլընտրանք չունեն, այս գործողություններին այլընտրանք չկա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը։
«Չեմ պատկերացնում, թե այս պայմաններում ինչպես կարելի է գնալ, Ազգային ժողովում ինչ-որ տեխնիկական հարցեր քննարկել կամ ձևացնել, թե ամեն ինչ նորմալ է։ Մենք գտնվում ենք ծայրահեղ  ծանր վիճակում, և դրան պետք է համարժեք արձագանք լինի։
Ես գիտեմ, որ հիմնական քննադատությունը, բողոքն ավելի շատ լինում է, թե մեր ակցիաները լինում են խաղաղ տրամաբանության մեջ», - ասաց պատգամավորը։
Ի պատասխան հարցին՝ ընդդիմությունը միայն ակցիաներո՞վ է բավարարվելու՝ Վարդևանյանը հավաստիացրեց, որ իրենք այս ընթացքում չերևացող գործողություններ են իրականացնում, որոնց արդյունքները տեսանելի կլինեն մոտ ապագայում։
«Բավականաչափ լուրջ աշխատանք տարվում է, ճանապարհային քարտեզն էլ, գործողությունների ծրագիրն էլ առկա են։ Տարաձայնություններ բացարձակապես չկան, միասնականությունն ավելի է բարձրանում։ Սա վերկուսակցական շարժում է, որի բաղադրիչներից մեկը համազգային բնույթ ունենալն է։ Պառակտման որևէ խնդիր չեմ տեսնում», - ասաց Արամ Վարդևանյանը՝ ընդդիմադիր պատգամավորների հրաժարականները պայմանավորելով Իշխան Սաղաթելյանի և Վահե Հակոբյանի՝ ԱԺ-ում ունեցած պաշտոններից զրկելով։
Վերջում պատգամավորը հերքեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներից Էլինար Վարդանյանի՝ խմբակցությունից դուրս գալու մտադրության մասին լուրերը։

Ясно одно – уличная борьба Движения сопротивления и этот протест не имеют альтернативы, заявил сегодня в беседе с журналистами  депутат фракции «Армения» Арам Вардеванян.
«Я не представляю, как в этих условиях можно пойти в парламент и обсуждать какие-то технические вопросы или делать вид, что все нормально. Мы находимся в крайне тяжелой ситуации и нужен адекватный ответ.
Я знаю, что основная критика, недовольство связаны с тем, что наши акции проводятся по мирной логике», - сказал депутат.
В ответ на вопрос, намерена ли оппозиция довольствоваться только акциями, Арам Вардеварян заверил, что сейчас они осуществляют действия, результаты которых будут видны в ближайшее время.
«Проводится довольно серьезная работа, есть как дорожная карта, так и программа действий. Нет никаких разногласий, наше единство крепнет. Это надпартийное движение, один из элементов которого – национальный характер, проблемы раскола не существует», - сказал Арам Вардеванян, отметив, что отставки оппозиционных депутатов обусловлены отстранением от должностей Ишхана Сагателяна и Ваге Акопяна.