Գործող իշխանություններն ամեն կերպ տրորում են Սահմանադրությունը. Արամ Վարդևանյան
Եթե այս իշխանություններն ազնիվ լինեին՝ գոնե փոքր հարցերում, պետք է ուղղակի հեռանային. սա հենց կոչվում է ազնվության դեֆիցիտ, «Դիմադրության» շարժման երթին ընդառաջ ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը։
«Դուք հիշո՞ւմ եք՝ ՍԴ կազմի նկատմամբ ինչ գրոհ էին իրականացնում, ինչ հռետորաբանություն էր օգտագործվում, քրեական գործեր էին հարուցվում, և այդ ամենը՝ Սահմանադրությունը ոտնահարելով։
Եվ, ի վերջո, նոյեմբերի 9-ի փաստաթուղթն էլ է Սահմանադրության տրորում։ Անկախության հռչակագրից, սկզբունքներից շեղվելը, ինչպիսիք Հայոց ցեղասպանության և Արցախի հարցերն են, նույնպես Սահմանադրության խախտում է», - ասաց պատգամավորը։
Արամ Վարդևանյանի խոսքով՝ Սահմանադրությունը և ՍԴ-ն զուտ բառեր չեն, և հուլիսի 5-ին ինքը միշտ հպարտություն, կարևոր առաքելության է զգացել, մինչդեռ այժմ գործող իշխանություններն ամեն կերպ տրորում են Սահմանադրությունը։

Действующая власть растоптала Конституцию – Арам Вардеванян
Если бы эта власть была честной хоть в малых вопросах, то должна была просто уйти. Именно это называется дефицитом честности, заявил сегодня до начала шествия Движения сопротивления депутат парламента от фракции «Армения» Арам Вардеванян.
«Вы помните, какое нападение они организовали против членов Конституционного суда? Какую риторику использовали, какие уголовные дела возбуждали? И все это, нарушая Конституцию.
В конце концов, документ от 9 ноября 2020 года тоже является нарушением Конституции. Это отклонение от Декларации о независимости, от таких принципов как вопросы Геноцида армян и Арцаха, а также нарушение Конституции», - сказал депутат.
По словам Арама Вардеваняна, Конституция и Конституционный суд – не просто слова, и 5 июля он всегда чувствовал гордость, важность миссии, в то время как действующая власть всеми возможными способами растоптала Конституцию.