ԱԺ պատգամավորի մանդատը վերցնելու եմ․ Մարտուն Գրիգորյան
ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանը կվերցնի պատգամավորական մանդատը։ Այդ մասին նա ֆեյսբուքյան գրառում է արել։
«Հարգելի՛ գյումրեցիներ, շիրակցիներ, հայրենակիցներ, վերջին օրերին լրատվամիջոցներով տեղեկացրել եմ, որ վերցնելու եմ ԱԺ պատգամավորի մանդատը։
Բոլորս հասկանում ենք, որ երկրում առկա ներքաղաքական և հատկապես արտաքին քաղաքական օրակարգում, ծանր ու դժվարին այս ժամանակահատվածում, հեշտ որոշում չէր ստանձնել այսպիսի պատասխանատվություն։
Անկախ դժվարություններից ու խոչընդոտներից, որպես Շիրակի մարզից՝ Գյումրուց ընտրված ընդդիմադիր պատգամավոր, պատրաստ եմ և պարտավորված ամեն ինչ անել մարզի խնդիրները բարձրաձայնելու և լուծումներին հետեւողական լինելու համար։

Я возьму мандат депутата парламента – Мартун Григорян
Бывший депутат Национального Собрания Мартун Григорян возьмет депутатский мандат. Об этом Мартун Григорян сообщил на своей странице в Facebook.
«Уважаемые гюмрийцы, ширакцы, соотечественники, в последние дни я сообщил черед средства массовой информации о том, что возьму мандат депутата Национального Собрания.
Мы все понимаем, что в условиях существующей в стране внутриполитической и особенно внешнеполитической повестки, в этот тяжелый и трудный период нелегко было взять на себя такую ответственность.
Независимо от трудностей и препятствий, как избранный от Ширакской области, Гюмри депутат, я готов и обязан сделать все, чтобы озвучить проблемы области и проявить последовательность в их решении.