Այսօր Մայր օրենքը վերածվել է մեկ մարդու կամակատարության. Թադևոս Ավետիսյան
Սահմանադրությունը մեր երկրի խորհրդանիշն է, բայց այսօր Մայր օրենքը և դրանից բխող բոլոր օրենքները, ցավոք, վերածվել են մեկ մարդու, մեկ խմբակի կամակատարության, «Դիմադրության» շարժման կազմակերպած երթի՝ ԱԺ դիմաց կանգառի ժամանակ ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը։
«Մեր երկրում այլևս հաստատված է փնթի բռնապետություն, գործում է ոստիկանապետություն, որը ծառայում է մեկ մարդու աթոռը պաշտպանելուն։
Գործող իշխանությունների լեգիտիմությունը զրո է, քանի որ նրանք գողացել են հայ մարդու քվեն, նրանք խաբել են սրիկայաբար, վերցրել ժողովրդի քվեն, ու մեր երկիրը տանում են կործանման։
Նրանք իշխանության գալիս խոստանում էին երջանկություն, բայց մեր տուն բերեցին դժբախտություն ու հայրենազրկում, խոստանում էին բարեկեցություն, բայց հայ մարդն ամեն հաջորդ օրն ավելի վատ է ապրում, քան նախորդ օրը, խոստացել էին Արցախի ինքնորոշում, հայտարարում էին, որ Արցախը Հայաստան է, և վերջ, բայց այսօր նույնիսկ չեն կարողանում արտաբերել, որ Արցախը չեն հանձնելու Ադրբեջանին», - ասաց պատգամավորը։
Թադևոս Ավետիսյանը շեշտեց՝ թշնամու առաջ ծնկած, պարտված և ձախողված իշխանությունը չի կարող խաղաղություն ապահովել։
«Նրա բերածը լինելու է կա՛մ նոր պատերազմ, կա՛մ հայրենազրկում, բայց դա չի լինելու։ Սրանք եկան իշխանության և թշնամացրեցին ժողովրդին, որովհետև լավ գիտեն՝ հայ մարդու հավաքական ուժը պարտվել չգիտի», - ասաց պատգամավորը։

Сегодня Конституция превращена в приспешника одного человека – Тадевос Аветисян
Конституция – символ нашей страны, но сегодня Основной закон и все вытекающие из него законы, к сожалению, превращены в приспешника одного человека, одной группы, заявил сегодня в ходе шествия в ходе шествия Движения сопротивления депутат парламента от фракции «Армения»  Тадевос Аветисян.
«В нашей стране отныне установлена неряшливая диктатура, действует полиция, которая служит защите кресла одного человека.
Легитимность нынешней власти на нуле, поскольку они украли голос армянина, мерзко обманув народ, получили вотум доверия и ведут нашу страну к уничтожению.
Когда они приходили к власти, обещали народу счастье, но принесли в наши дома несчастье и лишение родины. Они нам обещали благополучие, но армянин с каждым днем живет хуже. Обещали самоопределение Арцаха, заявляли, что "Арцах – это Армения, и все", но сегодня даже не могут сказать, что не сдадут Арцах Азербайджану», - сказал депутат.
Тадевос Аветисян отметил, что вставшая на колени перед врагом, потерпевшая поражение и фиаско власть не может принести мира.
«Она может принести либо новую войну, либо лишение родины, но этого не будет. Эти пришли к власти и посеяли вражду в народе, потому что хорошо знают, что коллективная сила армянского народа не может потерпеть поражения», - сказал депутат.