«Հրապարակ». Ամեն ինչ միայն շոուների և լուսանկարների մակարդակում է տեղի ունենում. ի՞նչ է խոստացել Դեն Բիլզերյանը
08/07/2022 09:54
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել էր, որ հանդիպել է Հայաստան ժամանած պոկերի արքա Դեն Բիլզերյանին ու նրա հետ քննարկել Հայաստանում արտադրական ներդրումներ անելու հնարավորությունները։ Անգամ լուսանկար հայտնվեց` Բիլզերյանը շորտով՝ նախարարի հետ հանդիպմանը: Երեկ Քերոբյանից հետաքրքրվեցինք՝ ի՞նչ ներդրումների խոստում է տվել Դենը։
«Ոչ մի խոստում, բայց նախագծեր քննարկվում են», - կարճ պատասխանեց նախարարը։ Հիշեցրինք, որ Քիմ Քարդաշյանն էլ ժամանակին խոստանում էր, որ Հայաստանում ներքնազգեստի արտադրություն է սկսելու, սակայն, մնաց օդում, Քերոբյանն անարձագանք թողեց մեր դիտարկումը և հեռացավ։ Ինչպես միշտ, ամեն ինչ միայն շոուների և լուսանկարների մակարդակում է տեղի ունենում»։

«Грапарак»: Как всегда все происходит только на уровне шоу и фотографий – Ден  Билзерян никаких инвестиций не обещал
08/07/2022 11:25
«Грапарак»: Как всегда все происходит только на уровне шоу и фотографий – Ден Билзерян никаких инвестиций не обещал
Газета «Грапарак» пишет, что министр экономики Ваан Керобян сообщил на своей странице в Facebook, что встретился с прибывшим в Армению королем покера Дэном Билзеряном и обсудил с ним возможности осуществления производственных инвестиций. Появилось даже фото встречи Билзеряна с министром.
«Вчера мы поинтересовались у Керобяна, какие конкретные инвестиции обещал сделать Ден Билзерян.
"Никаких обещаний не давал, но проекты обсуждаются", - сказал министр.
Мы напомнили, что Ким Кардашян тоже в свое время обещала, что откроет в Армении фабрику по производству нижнего белья, однако это осталось в воздухе, однако Керобян не ответил на наше замечание и удалился. Как всегда, все происходит только на уровне шоу и фотографий», - пишет газета.