Հայաստանը կարևորում է Մոնղոլիայի հետ փոխգործակցության հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը. Նիկոլ Փաշինյան
12/07/2022 16:02
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոնղոլիայի վարչապետ Լուվսաննամսրայն Օյուն-Էրդենեին՝ Ազգային տոնի առթիվ:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ և բարեկամ մոնղոլ ժողովրդին՝ Մոնղոլիայի Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում է Մոնղոլիայի հետ փոխգործակցության հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա։
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի արձանագրել նոր ձեռքբերումներ և որակապես նոր մակարդակի բարձրացնել հայ-մոնղոլական հարաբերությունները՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Մոնղոլիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն», - ասված է ուղերձում:

Армения придает большое значение дальнейшему расширению и развитию сотрудничества с Монголией – Никол Пашинян
12/07/2022 16:37
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Монголии Лувсаннамсрайну Оюун-Эрдэнэ по случаю Дня независимости, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Поздравляю вас и дружественный монгольский народ с Национальным праздником Монголии.
Республика Армения придает большое значение дальнейшему расширению и развитию основанного на взаимном уважении и доверии сотрудничества с Монголией.
Надеюсь, совместными усилиями нам удастся зафиксировать новые достижения и поднять армяно-монгольские отношения на качественно новый уровень на благо наших народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Монголии - процветания и мира», - говорится в послании.